Önceki Fotolar

Lady Diana'nın gelinleri

Uğur Alpakar, 1997’de henüz 36 yaşındayken ölen Lady Diana'nın gelinleri Kate Middleton ve Meghan Markle'yi yazdı

02 Aralık 2017, Cumartesi 05:00
A A

Babasından sonra tahta geçecek Prens William, 6 yıl önce Kate Middleton ile evlendi ve 2 çocuk sahibi oldu.

Küçük kardeşi Prens Harry ise bir ay önce Amerikalı oyuncu Meghan Markle ile nişanlandığını geçen Pazartesi duyurdular. Temmuz 2016'da tanışan çift Mayıs 2018'de evlenecek.

Şimdi tüm gözler iki gelinin üstünde. Herkesin sevgilisi Prenses Diana’nın yerini doldurabilecekler mi? İşte Kate ve Meghan hakkında bilmemiz gerekenler...

KATE MIDDLETON

KATE MIDDLETON

Yaş: 35 Boy: 1.75 Kilo: 59

Doğum yeri: Berkshire, İngiltere Eğitim: Sanat Tarihi mezunu Kariyer: Eski satın almacı, yeni prenses.

AİLE

AİLE

Kate’in babası Michael bir aristokrat, annesi Carole ise iş kadını. Pippa ve James adında iki kardeşi var.

KARiYER

KARiYER

2005’te üniversiteyi bitiren Kate kısa bir süre satın almacı olarak çalıştıktan sonra aile şirketinde işe başladı. Evlenince de işi prenseslik oldu.

AŞK HAYATI

AŞK HAYATI

Kate’in evlenmeden önceki aşk hayatı hakkında pek bir bilgi yok. Zaten çift kısa süreli bir flört sonrası evlendi.

TARZ

TARZ

Kate’in en iddialı olduğu konu. Daima bir prensese yakışır şekilde giyiniyor. Zaman zaman Diana’nın tarzından ilham aldığını belli edecek modelleri seçerek kayınvalidesine selam gönderiyor.

SOSYAL MEDYA

SOSYAL MEDYA

Cambridge Düşesi Kate’in kendi Instagram ya da Twitter hesabı yok. Çocuklarının fotoğrafını kraliyet ailesinin resmi Instagram sayfasından paylaşıyor.

HAYIR İŞLERİ

HAYIR İŞLERİ

Kate’in tek işi bu olduğu için bu konuda Meghan’dan çok daha önde. Kendi ailesine ait vakıf aracılığı ile sağlıktan sanata, spora kadar birçok konuda yardım çalışmaları yürütüyor.

MEGHAN MARKLE

MEGHAN MARKLE

Yaş: 35 Boy: 1.71 Kilo: 61 Doğum yeri: Los Angeles, Amerika Eğitim: Tiyatro ve Uluslararası İlişkiler mezunu Kariyer: Aktris. ‘Suits’ dizisinde oynuyor.

AiLE

AiLE

California’da büyüyen Meghan’ın siyahi annesi sosyal hizmet görevlisi ve yoga eğitmeni. Babası ise Emmy ödüllü bir ışıkçı. Meghan 6 yaşındayken boşanmışlar. Dört kuşak önce büyükannesi İngiliz Sarayı’nda hizmetçiymiş.

KARiYER

KARiYER

Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Meghan fotomodel olarak çalıştı. Ayrıca kaligrafi (güzel yazı) işleri yaptı. Yedi yıldır ‘Suits’ dizisinde oyuncu.

AŞK HAYATI:-

AŞK HAYATI:-

Meghan 2011’de evlendiği yapımcı Trevor Engelson’dan 2013’te boşandı. Adı Kuzey İrlandalı golfçü Rory McIlroy ile aşk dedikodusuna karıştı.

TARZ

TARZ

Kırmızı halıda en şık haliyle yer alırken gündelik hayatında bir jean pantolon ve beyaz tişört ile havalı olmayı başarıyor.

SOSYAL MEDYA

SOSYAL MEDYA

Meghan Instagram ve Twitter’ı aktif şekilde kullanıyor. Sık sık setten, arkadaşları ile çıktığı yemeklerden kareler paylaşıyor.

HAYIR İŞLERİ

HAYIR İŞLERİ

Meghan, World Vision Canada derneğinin dünya elçisi. Ruanda’daki temiz su kampanyasına destek verdi ve Birleşmiş Milletler’in ‘Politikada Kadın’ kampanyasına katıldı.

İNGİLTERE’NİN GÜLÜ

İNGİLTERE’NİN GÜLÜ

İngiliz aristokrasisinin güçlü ailelerinden birinin kızı olan Diana Spencer, henüz 20 yaşındayken, 29 Temmuz 1981’de dünya televizyonlarından canlı yayınlanan bir düğünle Prens Charles ile evlendi.

‘İngiltere’nin Gülü’ diye anılan prenses, eşiyle anlaşmazlıkları, yardımseverliği, güzelliği ve aşkları ile gündemden hiç düşmedi.