Lamborghini ekip otosu pert oldu

İtalyan polisinin, yüksek süratli takiplerde ve organ naklinde kullandığı iki Lamborghini Gallardo'dan biri kaza sonucu hurdaya döndü

01 Aralık 2009, Salı 14:18
A A

İtalyan polisinin hizmetine daha geçen yıl verilen iki Lamborghini Gallardo'dan birisi, polisin yaptığı kaza sonucu hurdaya döndü. Lamborghini firması tarafından polis teşkilatına bağışlanan 560 beygir gücündeki araçta bulunan iki polis memuru kazadan hafif yaralarla kurtuldu.

Cremona şehrinde yaşanan olayda, benzin istasyonundan aniden çıkan bir araca çarpmamak için direksiyonu kıran polis memurunun, hemen ileride park halinde bulunan araçlara çarptığı ifade edildi.

356 BİN LİRA

150 bin sterlin (356 bin lira) değerindeki Gallardolar saatte 320 kilometreye kadar çıkabiliyor. Bu özellikleri sayesinde de, normal bir ekip otosundan çok daha hızlı giden motosikletleri kovalamaya imkan tanıyor. Bu araçta ayrıca, organ nakli için kullanılan mini buzdolapları da bulunuyordu.

İtalya Başbakanı Berlusconi, daha önce, mafya üyelerinden ele geçirilen Ferrari ve Porsche'lerin de polis aracı olarak kullanılmasını önermiş ancak polis yetkilileri, bakım masrafının çok yüksek olacağı gerekçesiyle bu teklifi değerlendirmemişti. 

POSTA İNTERNET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;