Las Vegas'taki saldırı anında Dan Bilzerian da vardı. Kim bu Dan Bilzerian?

ABD'nin Las Vegas kentinde yapılan Route 91 isimli müzik festivaline silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı esnasında Instagram'ın Kralı olarak bilinen Dan Bilzerian da kalabalık arasındaydı

02 Ekim 2017, Pazartesi 10:30
A A

22.7 milyon takipçisiyle Instagram'ın Kralı olarak tanınan; sosyal medyada paylaştığı ve lüks yaşamını gözler önüne seren fotoğraflarla fenomen haline gelen Dan Bilzerian, Las Vegas'taki silahlı saldırının yapıldığı konser alanındaydı. 

Olaya ait sosyal medyada yayınlanan videoda çok sayıda ağır silahla ateş açıldığı sesi duyuluyor. Olayın yaşandığı andan yayın yapan bir isim de Dan Bilzerian idi. Instagram'ın Kralı kaçarken kendisini çekip yanındaki kadınların vurulduğunu anlatıyordu. Ancak ünlü isimin kimseye yardım etmeden kaçarken kendii çekmesi sosyal medyaya damga vurdu. 

Katıldığı çılgın partilerle adından söz ettiren playboy, aynı zamanda da poker milyarderi. sürekli zengin yaşamından fotoğraflar paylaşan playboy hayatını para, kadınlar, kumar ve eğlence üzerine kurmuş durumda. 

Dan Bilzerian, 7 Aralık 1980 tarihinde ABD, Florida‘da doğdu. Florida Üniversitesi’nde kriminoloji bölümünden 4 yıl okuduktan sonra mezun olmadan ayrıldı. Ardından kardeşi Adam ile birlikte yönetmek üzere petrol ve eğlence dahil olmak üzere sanayi işi ve geniş bir yelpazede iş yapan bir şirket kurdu.  

Dan Bilzerian, aşırı kas yapıcı sporların yanı sıra, tüplü dalış, dağ bisikleti , kar motosikleti ve yarış araba sporlarıyla da ilgileniyor.  

2009 yılında Dünya Poker Serisi Poker şampiyonu olan Dan Bilzerian, lüks hayatının birçok detayını fotoğraflarla instagram‘da hayranlarıyla paylaşıyor. Dan Bilzeryan’ın özel jeti, spor arabaları ve marka kıyafetleriyle çektiği fotoğraflar, görenlere parmak ısırtacak cinsten. Malvarlığının 100 milyon dolar’ı geçtiği tahmin ediliyor.