Lastik kampanyasına yoğun ilgi

Cizre Emniyet Müdürlüğü'nün 'Getir lastiği, al parayı' uygulaması büyük ilgi uyandırdı

Lastik kampanyasına yoğun ilgi

Cizre Emniyet Müdürlüğü, Kaymakamlığın desteğiyle ‘Getir lastiği al parayı’ uygulaması başlattı. Eski araç lastiklerine büyüklüklerine göre 1-3 TL arasında ödeme yapıldığını duyan çocuklar 4 günde 500’ü eski lastiği polise teslim ederek parasını aldı.

Mahalle, sokak ve caddelerde bulunan lastikleri toplamak için adeta birbiriyle yarışan çocuklar, Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesini eski araç lastikleriyle doldurdu.

"İKİ GÜNDE 70 LİRA KAZANDIM"

Çocuklar ilçede lastik avı başlatırken, yakın yerleşim birimlerinde de lastik aramaya başlandığı belirtildi. Lastik toplayan çocuklardan Ahmet Göktaş, “Şu ana kadar topladığım lastiklerin karşılığı olarak iki günde 70 lira kazandım. Benim de param oldu çok mutluyum. Lastik toplamaya devam edeceğim” dedi

İLÇE ESKİ LASTİKLERDEN TEMİZLENDİ

Cizre Kaymakamlığı'nın mali desteğiyle başlattığı projeyle gündem yaratan Cizre İlçe Emniyet Müdürü Aydın Akkoç, Cizre’nin İpekyolu üzerinde bulunması nedeniyle çok sayıda eski araç lastiğinin çevreye atıldığını ve bunun da öncelikle çevre kirliliğine yol açtığını söyledi.

ESKİ LASTİKLERE MÜŞTERİ DE ÇIKTI

Cizre’deki uygulamanan televizyon ve gazetelerde yer alması üzerine Konya’dan bu eski lastiklerle ilgili çok sayıda teklif aldıklarını da kaydeden Emniyet Müdürü Aydın Akkoç,“"Ancak bizi arayan fabrika sahiplerine bunu belli bir kazanç için yapmadığımızı, amacımızın bu nahoş manzarayı ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu söyledik” diye konuştu.

Ramazan İMRAĞ/Şırnak (DHA)