L'Equipe sol kanada dikkat çekti

Fransız L'Equipe gazetesi, Fenerbahçe-Lille karşılaşması ile ilgili çıkan haberde, "Türk takımının en zayıf noktasının sol kanadın olduğu" yorumunu yaptı

17 Şubat 2010, Çarşamba 15:16
A A

Uğur Boral’ın geçirdiği sakatlığa değinilen haberde, Santos ve Vederson’un performanslarının ise teknik direktör Daum’u tatmin etmediği bildirildi.

SON ÜÇ MAÇ HATIRLATILDI


Fransız gazetesi, salı lacivertli takımın son üç maçta son dakikalarda attığı gollerle, önce kupada tur atladığı, sonra lig maçlarında da yenilmekten son anda kurtulduğuna dikkat çekti.

Lille’de çıkan yerel La Voix du Nord isimli gazetede, ülkede son günlerde etkili olan soğuk havaya göndermede bulunuldu ve "Fransa’nın ve Avrupa’nın değişik kentlerinden gelecek Türk seyircilerin maçın havasını ısıtacakları" ifade edildi.

5 BİN TÜRK GELEBİLİR

Fransız gazete, ateşli Türk seyircilerin, Lille takımına zor onlar yaşatabileceği uyarısını yaptı. Gazete, kurallar gereği Türk takımına resmi olarak bin civarında bilet dağıtıldığını, ancak Avrupa ve Fransa’nın farklı yerlerinden gelecek diğer Türk seyircilerin sayısının 5 bin civarında olacağını yazdı.

Ayrıca gazete, "son dakika gelip, Fransız seyircilere ayrılan yerden bilet alıp, Lille taraftarlarıyla birlikte oturacak Türk seyircilerin durumunun ise olası bir gerginlikten çekinen güvenlik güçlerini endişelediği" yorumunu yaptı.

ÜNLÜLERİN UĞRAK YERİ

Fransız gazetesi, Fenerbahce’nin Avrupa’daki yıldız futbolcu ve teknik direktörlerin uğrak yeri olduğunu yazdı ve Löw, Parreira, Aragones, Hiddink gibi ünlü teknik direktörlerin bu kulübü çalıştığını, Roberto Carlos, Anelka gibi yıldızların da yine kulübün formasına giydiğini yazdı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;