Levent'te şüpheli çantadan kişisel eşya çıktı

Levent'teki İsrail Konsolosluğu'na yakın bir otobüs durağının arkasında unutulan şüpheli çanta, polisi alarma geçirdi. İçinde bomba olma ihtimaline karşılık olay yerine emniyet şeridi çekildi. Bomba imha uzmanlarının incelediği çantadan kişisel eşya çıktı

Levent'te şüpheli çantadan kişisel eşya çıktı

Olay Levent'te otobüs durağının arkasında bir fast food restoranın yanında gerçekleşti. Çevredekiler siyah renkli şüpheli çantayı fark edince durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri de çevreye emniyet şeridi çekerek vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Otobüs durağını boşaltan polis ekipleri otobüsleri de bir sonraki durağa yönlendirdi.

Bu sırada olay yerine de bomba imha uzmanı çağırıldı. Uzman özel kıyafetini giydikten sonra şüpheli çantaya yaklaştı. Fünyeyi çantanın bulunduğu yere bırakan uzman, daha sonra geri çekildi.

Bir süre bekledikten sonra uzman tekrar çantanın yanına gitti. Çantayı açan polis içindeki eşyaları dışarı çıkardı. Eşyalar incelendikten sonra içinde patlayıcı madde olmadığı anlaşılınca çevredekiler de rahat bir nefes aldı.

Eşyalar incelenmek üzere emniyete götürüldü. İncelemeler sırasında kapatılan trafik tekrar normale döndü. Olay yerindeki emniyet şeridi de kaldırıldı.

CİHAN