Levyeli hırsızlık çetesi

İzmir'in Basın Sitesi semtinde, levyeyle kapısını zorlayıp açarak girdikleri evden, çelik kasayla birlikte 120 bin TL değerinde altın ile elektronik eşya çalan 4 kişi yakalandı

Pazartesi, 14 Kasım 2011 - 11:45

Levyeli hırsızlık çetesi

Geçen cumartesi günü saat 14.00’de, evinden hırsızlık yapıldığını farkeden Harika Büyükkebapcı’nın, ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Yapılan incelemede hırsızların, evden çelik kasa içerisinde 120 bin TL değerinde altın, dizüstü bilgisayar, IPAD 2, cep telefonu, fotoğraf makinesi çaldıkları belirlendi.

KİRALIK OTOMOBİL KULLANMIŞLAR

Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin araştırmaları sırasında hırsızların kaçarken kullandıkları otomobilin plakası belirlendi. Araştırmalarını bu yöne kaydıran ekipler, otomobilin kiralık olduğunu saptayıp, kiralayan firmaya ulaştı. Ardından da kiralayanların kimlik bilgileri tespit edildi.

Operasyon için harekete geçen polis, yerini saptadıkları kiralık otomobili durdurup, içindeki S.E., A.T., M.B. ve U.P.’yi gözaltına aldı. Zanlıların verdiği bilgiler doğrultusunda da çalınan kasa ile elektronik malzemelerin bulunduğu kuyumcu dükkanına baskın düzenlendi, sahibi H.B., gözaltına alındı.

Hırsızlık zanlılarının, çelik kasayı, içerisindeki altınları almak için daha sonra parçalamak üzere kuyumcu dükkanı bulunan H.B.’ye bıraktıkları öğrenildi. Çalındığı belirlenen malların tümü Harika Büyükkebapcı’ya teslim edildi.

Gözaltına alınan zanlılardan S.E. ile H.B., ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı. A.T., M.B. ve U.P. ise, işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.

Taylan YILDIRIM/DHA