Libya uçağında Kaddafi mi vardı?

Libya uçağında Kaddafi mi vardı?

09 Mart 2011, Çarşamba 17:01
A A

Libya uçağında kim var? Yunan yetkililer, Mısır'a giden bir Libya uçağının Yunan hava sahasından geçtiğini bildirirken, medya bunun Kaddafi'nin uçağı olduğunu öne sürdü

Yunan yetkililer, Mısır'a giden sivil bir Libya uçağının Yunan hava sahasından geçtiğini bildirdiler. Yunan medyası, bunun Libya lideri Muammer Kaddafi'nin uçağı olduğunu öne sürerken, yetkililer, uçağın Kaddafi'ye ait olup olmadığı konusunda bilgi bulunmadığını söylediler.

Yunan Hava Kuvvetlerine ait bir kaynak da Libya havayollarına ait Falcon 900 tipi uçakta VIP yolcunun bulunmadığını söyledi. Yunan ''in.gr'' haber sitesinde yer alan haberde, Trablus'tan kalkan ve uçuş planında varış noktası olarak Kahire'yi gösteren uçağın, henüz teyit edilmemiş bilgilere göre Libya lideri Muammer Kaddafi'ye ait olduğu kaydedildi.

Haberde, uçağın Girit Adası'nın güneybatısından geçtiği, Atina FIR Hattı içinde ise 15 dakika kadar kaldığı belirtildi. Yetkili makamların uçağın Falcon tipi olduğunu ve VIP uçuşlar için kullanıldığını ifade ettikleri kaydedilen haberde, uçağın Atina FIR Hattı'ndan geçişinde yolcuları hakkında bilgi vermediği, nitekim uluslararası havacılık kuralları çerçevesinde böyle bir yükümlülüğü bulunmadığı vurgulandı.

Haberde, yine teyidi alınmayan bilgilere göre, aynı uçağın dün de Ürdün'ün başkenti Amman'da bulunduğu belirtildi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;