Ligin ateşi yükseldi

Süper Lig'in ilk haftalarında seri galibiyetlerle rakiplerine fark atan Fenerbahçe ile Galatasaray son dönemde duruldu. Başlarda tökezleyen Beşiktaş 6. haftadan sonra tüm maçlarını kazanarak yarışa ortak oldu. Trabzon koptu, Bursa ile Kayseri ise takipte

Ligin ateşi yükseldi

Galatasaray ve Fenerbahçe sezona fırtına gibi girmiş, art arda aldıkları galibiyetlerle rakipleri ile aradaki puan farkını açıp zirvede tek başlarına kalmışlardı. O dönemde herkes şampiyonluk yarışının bu iki takım arasında geçeceğini savunuyor, başta Beşiktaş ve Trabzonspor olmak üzere diğer kulüplerin üçüncülük kovalayabileceğini dile getiriyordu. Ancak ilerleyen haftalarda işin rengi değişti. Önce Galatasaray zirvede yaralar almaya başladı sonra da 8’de 8 yapıp lig tarihinin en iyi başlangıç rekorunu geliştiren Fener takıldı. İki takımda bu performans düşüklüğü yaşanırken, şampiyonluk için şans verilmeyen Beşiktaş adeta şaha kalktı ve bu ikilinin ensesine yapıştı. 7 maçlık galibiyet serisi yakalayan Kartal, son olarak lider Fener’i 3-0 gibi farklı skorla devirip, “Şampiyonluk yarışında ben de varım” dedi.

Bu süreçte Trabzonspor bir türlü toparlanamazken, Bursaspor ve Kayserispor da sürpriz çıkışlarıyla dikkat çekti. Geçen sezonun ilk 13 haftası sonundaki tablo ise şöyleydi: 1. Trabzonspor (28 puan), 2. Beşiktaş (25 puan), 3. Sivasspor (25 puan), 4. Galatasaray (24 puan), 5. Fenerbahçe (23 puan).