Lincoln Elano'dan daha iyi

Lincoln Elano'dan daha iyi

16 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

Galatasaray’da büyük umutlarla transfer edilen, ancak şu ana kadar istenilen performansı veremeyen Elano’yu Brezilyalı spor otoriteleri değerlendirdi. Brezilyalı gazeteciler ntvspor.net’e Cassio Lincoln ile Elano Blumer’i karşılaştırdı.

Alexandre Gontijo (Globo Esporte): Brezilyalılar hiçbir zaman lider oyuncu olamazlar. Elano’nun Eriksson ile olan performansı gayet iyiydi. Eriksson zamanındaki oyunuyla Avrupa’da nam saldı. Unutmamamız gereken 2 şey var: 1-Elano’nun Galatasaray’daki ilk yılı. Biraz zamana ihtiyacı var. 2-Beklentiler Lincoln’e göre daha fazla. Çünkü Elano, ondan daha ünlü. Elano hiçbir zaman büyük futbolcu olmadı.

Tiago Medeiros (Globo Esporte): Elano hiçbir zaman takımın en önemli yıldızı olamadı. Hiçbir takımda liderlik yapamadı. Böyle bir karaktere sahip değil. Ama yeteneğini tartışmamalıyız. Yedek kalması tamamen adaptasyon sorunundandır. Henüz ilk yılı. Ona biraz zaman tanınmalı. Elano’yu Lincoln ile kıyaslamamak gerekiyor. Şüphesiz Lincoln, Elano’dan daha yetenekli ve daha iyi bir oyuncu. Elano’nun milli takımda oynaması ise görev adamı olmasından kaynaklanıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;