Linkin Park'ın solisti Chester Bennington intihar etti

Amerikalı müzik grubu Linkin Park'ın solisti Chester Bennington 41 yaşında hayatına son verdi

20 Temmuz 2017, Perşembe 21:27
A A
2009 yılında İstanbul’da da konser veren Grammy ödüllü ABD’li rock grubu Linkin Park’ın vokalisti Chester Bennington, Los Angeles'taki evinde kendini asarak intihar etti. Sabah saatlerinde evinde ölü bulunan 41 yaşındaki Bennington, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle uzun süre tedavi görmüştü.
 
Chester Bennington, intihar ederek canına kıyan eski arkadaşı Chris Cornell'ın doğum gününde hayatına son verdi. Bennington, 52 yaşında intihar eden ve yakın arkadaşı olan Cornell'in cenazesine katılarak bir konuşma yapmıştı. (Bennington, 2009 yılında İstanbul'da gerçekleşen Rock'n Coke festivalinin kapanışına Türk bayrağı ile çıkmıştı.)
 

CHESTER BENNINGTON KİMDİR?

Chester Bennington 20 Mart 1976 tarihinde ABD'nin Phoenix şehrinde dünyaya geldi. Çocukluktan beri müzik yapmaya ilgi duyan Bennington, bir süre boyunca eroin ve diğer uyuşturularla mücadele etti. Bir süre boyunca fast food dükkanında çalışan Chester Bennington, gençlik yıllarında evinin çevresinde şarkı söyledi.

1993'te ilk müzik grubu olan Grey Daze'i kurdu. Phoenix şehrinde oldukça ünlü olan bu müzik grubu onun tanınmasını sağladı ancak müzik grubu olarak hiç albüm anlaşması yapmadılar.

Chester Bennington, kendi şarkı sözü yazarken diğer grup üyelerinin bundan kendilerine pay çıkarmasından da endişe duydu.

Bir süer sonra gelen teklifler üzerinde Kaliforniya'ya taşındı ve burada Linkin Park grubuna katılarak bu grupta vokalist olarak müzik kariyerine başladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;