Liseli kıza şantajla 3 yıl tecavüz

Liseli kıza şantajla 3 yıl tecavüz

21 Ekim 2009, Çarşamba 16:17
A A


Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'nde, ilişkiye girdiği 17 yaşındaki lise öğrencisi N.D. adlı kızın çıplak görüntülerini çekip ailesine göndereceğini söyleyerek şantaj yaptığı öne sürülen geçici belediye işçisi 28 yaşındaki Cem Demir tutuklandı.

Altınova Lisesi öğrencisi N.D., 3 yıl önce Altınova Belediyesi'nin su işlerinde geçici işçi olarak çalışan Cem Demir'le tanışıp birlikte olmaya başladı. İddiaya göre, liseli N.D. ile sevişme görüntülerini cep telefonuna kaydeden Cem Demir, daha sonra genç kızı bunları ailesine göndermekle tehdit etti. Demir'in, şantaj yoluyla N.D. ile 3 yıl boyunca birlikte olduğu iddia edildi. Son günlerde buluşma tekliflerinin geri çevrilmesine kızan Cem Demir, liseli kızın sevişme görüntülerini aynı belediyede çöp toplama işlerinde çalışan arkadaşı 23 yaşındaki Şükrü Dikilitaş'a verdi.

Genç kızı telefondan arayan Dikilitaş, sevişme görüntülerinin eline geçtiğini anlatıp, birlikte olma teklifinde bulundu, aksi halde görüntüleri etrafa yayacağı tehditini savurdu. Bunun üzerine, şantaj ve tehditlere daha fazla dayanamayan liseli N.D., jandarmaya giderek şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine Cem Demir ve arkadaşı Şükrü Dikilitaş gözaltına alındı. Suçlamaları reddeden Demir, “Kendi rızasıyla birlikte olduk. Görüntülerin çekildiğinden de haberi vardı” dedi. Dikilitaş da iddiaları reddetti. Ancak el konulan bu 2 kişiye ait cep telefonlarında söz konusu görüntülere ulaşıldı. Demir ve arkadaşı Dikilitaş, sorgularının ardından ‘tecavüz ve şantaj’ suçlamasıyla Adliye'ye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan Cem Demir tutuklanıp cezaevine gönderilirken, Dikilitaş tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ahmet ERTAN/AYVALIK (Balıkesir), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;