Liseli Merve 6. kattan atladı

Şanlıurfa'da, lise birinci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Merve Poyraz, okuldan çıktıktan sonra, bir apartmanın çatısından atlayarak yaşamına son verdi

10 Kasım 2009, Salı 15:19
A A

İddiaya göre, Sağlık Meslek Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Merve Poyraz, okuldan çıktıktan sonra yalnız başına yürürken, 200 metre ileride bulunan 6 katlı bir apartmana girdi. Apartmanın çatısına çıkan Merve, buradan kendini boşluğa bıraktı.

Ağır yaralanan ve kendisi gibi dersten çıkan diğer öğrenciler tarafından fark edilen genç kız, çağrılan ambulansla, yakında bulunan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne götürüldü.

Merve Poyraz, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirirken, anne Şükran Poyraz sinir krizi geçirdi.

Sessiz, sakin kişiliğe sahip olduğu belirtilen Merve'nin intihar etmesiyle şoke olduklarını söyleyen arkadaşları, “Merve okulda sevilen ve herkesle arası iyi olan bir kızdı. Ailesi, arkadaşları, kimseyle sorunu yoktu. Neden böyle yaptı anlayamadık” dedi.

Liseli Merve'nin cenazesi otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne göndrerilirken, intiharıyla ilgili olarak polisin soruşturması sürüyor.

Ali LEYLAK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;