Liseli Rabia'da 'Özgecan' korkusu!

Kahramanmaraş'ta okula gitmek için 27 Şubat'ta ayrıldığı evine bir daha dönmeyen 16 yaşındaki Rabia Kekil'den haber alınamıyor. Anne Hacer Kekil, B.K. ile kaçtığını öne sürdüğü kızının hayatından endişe ettiğini söylerek "Özgecan'ın başına gelen, benim kızımın da başına gelebilir" dedi

31 Mart 2015, Salı 10:29
A A

Fabrika işçisi Ramazan ile Hacer Kekil çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Kahramanmaraş Öğretmenler Anadolu Lisesi öğrencisi 3’üncü sınıf öğrencisi Rabia Kekil, geçen 27 Şubat’ta okula gitmek için ayrıldığı Karaziyaret Mahallesi’ndeki evine bir daha dönmedi. Ailesinin kayıp başvurusuyla çalışma başlatan polis, Rabia’nın okul önünde tanıştığı Karacasu Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında yaşayan B.K. ile kaçtığını belirledi. Ancak herhangi bir haber alamayan Kekil çifti, kızlarının hayatından endişe ettiklerini söyledi.

'ÖZGECAN'IN BAŞINA GELEN KIZIMIN DA BAŞINA GELEBİLİR’

Anne Hacer Kekil kızından ne telefon ne ses ne de mesaj aldıklarını belirterek şöyle dedi:

"Öldü mü, kaldı mı, satıldı mı? Hiçbir fikrimiz yok. Her başvuruda bulunduğumuz yerde rahat olmamız söyleniyor. Nasıl rahat olalım. Özgecan vakasını hepimiz biliyoruz, zaten bu kadar tedirgin olmamız ondan kaynaklanıyor. Özgecan’ın başına gelen, benim kızımın da başına gelebilir. Biz bunu görevlilere söylediğimizde ’Bir şey olsaydı şimdiye çıkardı’ diye cevap geliyor. Kızım bir an önce bulunsun."

Mücahit YOLCU / KAHRAMANMARAŞ, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;