Liselilerden LÖSEV’e anlamlı destek

Tokat'ta özel bir lisenin öğrencileri, elleriyle hazırladıkları yemeklerden oluşan kermesten elde ettikleri geliri Lösemili Çocuklar Vakfı´na (LÖSEV) bağışlayacak

02 Kasım 2017, Perşembe 16:58
A A
Tokat'taki özel bir lisenin öğrencileri '7 bölge 7 tat LÖSEV´e Hayat Kat' adlı proje hazırladı. Öğrenciler proje kapsamında hamsili pilavdan çiğ köfteye yurdun 7 farklı bölgesine özgü birçok yemek hazırladı. Öğrenciler hazırlanan yemeklerin yöresine uygun kıyafetler giyerek okul bahçesinde kermes düzenledi. Elde edilecek gelirin LÖSEV´e bağışlanacağı kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Bu yıl ikinci kez düzenlenen projede geçen yıl elde edilen 3 bin 500 liralık gelirin üzerine çıkmayı hedeflediklerini kaydeden okul müdürü Volkan Selçuk ise şöyle konuştu:

'AMACIMIZ HEM TANITMAK HEM DE BAĞIŞ YAPMAK'

"7 bölge 7 tat çalışmamız, geçen sene de uyguladığımız bir çalışmaydı. Bu sene de yapıyoruz. Geçen sene bunun karşılığını çok güzel aldık.Bu sene de öğrencilerimizin yaptığı yemekleri, yöresel kıyafetlerle misafirlerimize sunuyoruz. Karşılığında da bağış istiyoruz ve bu bağışları da LÖSEV´e ileteceğiz. Geçen sene 3,5 bin lira civarında bir para toplamıştık. İnşallah bu sene o rakamın üzerine çıkarız. Amacımız burada hem Türkiye´nin yöresel yerlerini tanıtmak hem de sosyal sorumluluk projesi olarak LÖSEV´e bağış yapmak."

İbrahim UĞUR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;