Liselinin cebinde kahreden not

Bornova Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Yüksel Sesgir, Halkapınar İstasyonu'nda montunu çıkardıktan sonra kendisini banliyö treninin önüne atarak yaşamına son verdi

10 Mart 2011, Perşembe 15:14
A A

Halkapınar İstasyonu’nda bugün saat 11.30'da meydana gelen olayda, Bornova Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Yüksel Sesgir, tek başına geldiği istasyonda, beklemeye başladı.

Bir süre sonra üzerindeki montunu çıkararak ağacın altına bırakan Sesgir, çevredekilerin şaşkın bakışları arasında Karşıyaka yönünden gelen banliyö treninin önüne atladı.

OLAY YERİNDE CAN VERDİ

Vatandaşların uyarısı üzerine trenin durmasının ardından, sağlık ve polis ekiplerinden yardım istendi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahalede bulundu ancak, Yüksel Sesgir’in öldüğü belirlendi. Bu sırada büyük şok yaşayan yolcular tahliye edildi.

MONTUNUN CEBİNDEN ÇIKAN NOT

Polisin olayla ilgili araştırmaları sırasında, Yüksel Sesgir’in, ağaç altındaki montu da bulundu. Montun cebinden çıkan bir sayfalık intihar notunda Sesgir’in ailesine hitaben, "Ben daha 17 yaşındayım ama köpek gibi aşığım. Baba beni affedin, böyle birşeyi yapabileceğimi hiç düşünmezdim. Ö.’yü çok seviyorum. Onun bir suçu yok. Ona kızmayın, sahip çıkın" yazdığı belirtildi.

Nöbetçi savcının incelemesinin ardından liseli gencin cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polisin olayla ilgili soruşturmasının sürdüğü bildirildi.

Taylan YILDIRIM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;