Lodos Bodrum'u vurdu

Muğla'nın Bodrum İlçesi´nde gece yarısı başlayan şiddetli lodos fırtınası ilçede hayatı felç etti

28 Aralık 2009, Pazartesi 11:10
A A

Bodrum'da geceyarısı başlayan ve sabaha karşı etkisini iyice arttıran şiddetli lodos nedeniyle Bodrumlular kabus yaşadı. Saatteki hızı 60 km´yi aşan ve açık denizde 5-6 metre yüksekliğinde dalgalar yaratan lodos nedeniyle birçok kuru yük gemisi koylara sığınmak zorunda kaldı.

İlçe merkezi, Gümbet, Bitez, Ortakent-Yahşi beldesi ile Kumbahçe sahilinde etkili olan lodos nedeniyle sahilde bulunan restoran, bar ve bazı otellerin alt katlarını su bastı. Sahilde bulunan su sporları merkezlerinin malzemeleri denize sürüklendi.

Şiddetli lodos elektrik ve telefon hatlarında da aksaklıklar meydana gelmesine neden oldu. Gümbet'te sabah saatlerinde inşaata giden 24 yaşındaki Ahmet Dumanyakan, başına işyeri tabelasının düşmesi sonucu yaralandı ve ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı'ndan yapılan uyarılar ile balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları istendi. Villaların çatılarındaki güneş enerjisi panelleri hasar gördü.

Meteoroloji yetkilileri şiddetli lodosun etkisini bu akşam saatlerinden itibaren yitirerek, yerini yağışlı havaya bırakacağı belirtti.

Yaşar Anter/MUĞLA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;