Lokman Ayva kırdı geçirdi

AK Parti'nin görme engelli milletvekili Lokman Ayva, liste dışı kalması ile ilgili espriyi patlattı. Ayva, lavobada Erdoğan'a da nasıl yakalandığını anlattı.

22 Nisan 2011, Cuma 17:56
A A

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal a daki “Görüş Farkı” programına katılan AK Parti’nin görme özürlü milletvekili Lokman Ayva, yeniden listeye konmamasını esprili bir şekilde değerlendirdi. Ayva, “Beni önce Salih Memecan sonra da Başbakan çizdi. Demek ki görmeyen görülmüyor” dedi.

TBMM’nin ilk ve tek görme özürlü ismi olan Lokman Ayva, milletvekili aday listesinde yer almadı. Aday olmadığını Strasbourg’da iken öğrendiğini söyleyen Ayva, partisine hiçbir kırgınlığının olmadığını ve arkadaşları için şimdiden çalışmaya başladığını söyledi.

Özürlülerin sorunlarının çok olduğunu ve 8 yıldır büyük vebal altında çalıştığın söyleyen Ayva”Gönlümden geçen buydu, aday yapılmadığım için teşekkür ederim. Bir gidiyoruz, 11 geliyoruz. Aday arkadaşlarımız çok iyi ”diye konuştu. Ayva, CHP’nin özürlü adayı Şafak Pavey’i de çok beğendiğini açıkladı.
Lokman Ayva, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadığı komik anıları da paylaştı. Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’nun Başbakan Erdoğan’a, “Bu Lokman’ın görmediğine inanmıyorum” sözlerine”, Erdoğan’ın da, “Ben de şüpheliyim” dediğini aktaran Ayva, “Ben de çaktırmayın böyle idare ediyoruz dedim” dedi.

Lavoba’da Erdoğan’a yakalandı Ayva’nın bir diğer anısı da şöyle:

”Kızılcahamam’da eğitim toplantısındayız. Çok su falan içince ihtiyaç hasıl oldu. Başbakan’ın korumaları da kalabalık bir şekilde lavobadaydı. Onlara takıldım, ‘Yav kardeşim siz ne biçim adamsınız Başbakan’ı niye bıraktınız’ dedim. Sonra bir ses duydum. “Ne haber Lokman’ diye. Başbakan’da ordaymış meğer”

Tuvaletteki milletvekiline: sizi daha iyi yerde görmek isteriz

Lokman Ayva, Meclis’te yaşadığı başka bir tuvalet anısını daha anlattı:”Meclis’te birgün bizim vekillerden birisi lavobada. Çıkmak nedir bilmiyor. Kapıyı çaldım dedim ki, “Abi sizi daha iyi yerlerde görmek isteriz’. Hemen 10 saniyede çıktı”

“En çok çocuklarımın bakışını görmek isterdim”

Görüş Farkı programında Ömer Şahin Lokman Ayva’ya en çok neyi görmek istediğini de sordu. İki erkek çocuğu olan Ayva’nın bu sözlere yanıtı “Çocuklarımın bakışını çok merak ediyorum, onları görmek isterdim.Çünkü onlar dokunarak hissedebileceğiniz şeyler değil. Bir de gülü görmek isterdim. Bunların dışında görülecek bir şey yok yani”cevabını verdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;