Lolipop içine kokain sakladılar

İstanbul Narkotik Polisi, Bakırköy'de yaptığı uyuşturucu operasyonunda Tayland uyruklu Kornrawee Aeamsiri'nin valizinde lolipop şekerleri içerisinde kokain ele geçirdi

08 Kasım 2012, Perşembe 12:42
A A

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen bir şebekeyi 3 ay önce takibe aldı. Yapılan takip neticesinde şebekenin Güney Amerika’dan gelen bir kurye aracılığı ile Vietnam’a uyuşturucu göndereceği tespit edildi.

Vietnam’a gitmek üzere Güney Amerika’dan Türkiye’ye gelen Tayland uyruklu kuryenin yakalanması için polis çalışma başlattı. Şebekenin kuryesi olduğu iddia edilen Tayland uyruklu Kornrawee Aeamsiri önceki gün Türkiye’ye geldi.

Taylandlı kadın yapılan operasyonla Bakırköy’de gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadının valizinde yapılan aramalarda ise içinde lolipop olan poşetler bulundu. Poşetlerin içindeki lolipopları çıkartan polis, şekerlerin saplarını çıkarıp falçatayla keserek içine bakınca kokaine ulaştı. 3 poşet içindeki 209 lolipopun tamamından kokain çıkarken, yapılan tartımlarda ele geçirilen kokainin 2 kilo 378 gram olduğu belirlendi.

ARAMALAR KAMERALARA DA YANSIDI

Polisin yaptığı aramalar kameralara da yansırken, görüntülerde, valizin açılması ve içinden çıkan lolipop poşetleri görülüyor. Poşeti açan polis memuru çubuklu şekerin ambalajını çıkarıyor, daha sonra şekeri bir falçatayla kesiyor. Şekerin içinden toz kokain çıkma anları da kameralara yansıyan görüntüler arasında yer alıyor. Görüntülerde ayrıca ele geçirilen lolipoplar da sergileniyor.

Adobe Flash Player Yükle

 

'HİKAYEMİ BİLMİYORSAN BENİ YARGILAYAMAZSIN'

Uyuşturucu şebekesine kuryelik yaptığı iddia edilen Tayland uyruklu Kornrawee Aeamsiri’nin emniyetten adliyeye sevk edilirken çekilen görüntülerinde ise kadının üzerindeki tişörtteki yazı dikkat çekiyor. İngilizce yazılan yazı Türkçe "Henüz hikayemi bilmiyorsan beni yargılayamazsın" anlamına geliyor.

Tayland uyruklu kadın emniyetteki sorgusunun ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilirken, Kornrawee Aeamsiri’nin ülkesinde gece bir gece kulübünde şarkıcı olduğu ve 2 çocuk annesi olduğu öğrenildi.

İfadesinde, şekerleri sevgilisinin Tayland’daki bir arkadaşına götürdüğünü ve içinde uyuşturucu olduğunu bilmediğini söylediği belirtilen, Kornrawee Aeamsiri, anlattıklarıyla mahkemeyi inandıramayınca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Habip ATAM / İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;