Londra Moda Haftası'nda Ajda Pekkan rüzgarı

Dünyaca ünlü moda tasarımcısı Zeynep Kartal, Ajda Pekkan icin hazırladığı 25 parcalık özel koleksiyonunu Londra Moda Haftası kapsamında görücüye çıkardı

19 Şubat 2018, Pazartesi 09:38
A A

Zeynep Kartal, Ajda Pekkan icin hazırladığı 25 parcalık özel koleksiyonunu Londra Moda Haftası kapsamında görücüye çıkardı. Şimdiye kadar tasarımları ile bir çok kişiyi kırmızı halıda giydiren Zeynep Kartal, 2018 yılı için oldukça iddialı. Kartal koleksiyonunu, Dünya modasına yön veren Londra Moda Haftası'nda, seçkin davetlilerin ve yabancı basknın da büyük ilgi gösterdiği görkemli bir defileyle moda severlerin beğenisine sundu. Dünyaca ünlü yıldız Lindsday Lohan’da defileyi izlemeye gelenler arasında yer aldı.

Ajda Pekkan by Zeynep Kartal" defilesi için podyumda yürüyen Ajda Pekkan, Türkiye'nin tek Süperstar'ı olmasından ilham alınarak tasarlanan parlak yıldızlarla işlemeli, straplez ve transparan elbisesiyle sergilediği kusursuz fiziği ve şıklığıyla adeta modellere taş çıkardı.

Ajda Pekkan, Zeynep Kartal ile gerçekleştirdiği bu çok özel işbirliği için dünya starlarını giydiren modacı Zeynep Kartal ile birlikte adım atmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek Kartal'a defile sonunda övgüler yağdırarak teşekkürlerini iletti. Ayrıca, Ajda Pekkan defilede 'Yakar Geçerim' adlı şarkısını seslendirerek misafirlere keyif dolu anlar yaşattı. Lady Gaga, Cheryl Cole, Emma Miller, Tess Daly, Rebecca Adlington, Amanda Holden, Michelle Keegan, Coleen Rooney gibi dünya starlarının kırmızı halıda giydiği tasarımlarıyla adından sıkça söz ettiren moda tasarımcısı Zeynep Kartal ise duygularını şu şekilde dile getirdi; ‘Bugüne kadar yaptığım tüm işlerde, İngiltere’de yaşayan bir Türk olarak önceliğim hep ülkem oldu. Ben ülkemi dünyaya anlatma misyonuyla; İngiltere Parlamentosu’nda defile yapmaktan tutun da İstanbul gravürleri sergisi yapmaya kadar, her fırsatta bu bilinçle hareket ettim. Yurtdışında yaşayan bir Türk olarak Ajda Pekkan'ın Türkiye sınırlarını ne kadar aşmış olduğunu da gayet iyi biliyorum. Türkiye’nin değerlerini, bize özgü olanı, yerli ve milli olanı temsil ediyor. Ajda Pekkan, güzelliği, enerjisi, profesyonel kariyerindeki başarısı ve her zaman trendleri belirleyen moda stili ile tartışmasız bir stil ikonu. Türkiye'nin Süper Starı Ajda Pekkan ile birlikte Londra'da böyle bir defileye imza atmaktan büyük kıvanç duyuyorum’ dedi.

25 özel parçadan oluşan "Ajda Pekkan by Zeynep Kartal" 2018-19 Sonbahar/Kış Koleksiyonu, kadınların şık ve sofistike tarzına farklı bir yorum getiriyor. Koleksiyonda; kadife, ipek, dantel, payet kumaşlarla tasarlanan zarif ve feminen formlu maxi ve mini elbiseler, ihtişamı yansıtan İspanyol kollu ceketler ve fit kesimli pantolonlar dikkatleri çekiyor. Eleganlığın ve rahatlığın lüksle bütünleştiği ikonik modeller, stilinden ödün vermeyen güçlü ve özgür ruhlu kadınları markajına alıyor.Defile öncesinde düzenlenen ve kuratörlüğünü Hasan Mert Kaya’nın yaptığı “Kaldığımız Yerden adlı "Elbise-i Osmaniyye" sergisi ile de Osmanlı İmparatorluğu'nun farklı din ve etnik kökenlere mensup halklara yönelik kucaklayıcı yapısı vurgulandı. Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Elbise-i Osmaniyye Sergisi ve "Ajda Pekkan by Zeynep Kartal" koleksiyon sunumu, Zeynep Kartal’ın değerlerine sahip çıkan, köklerinden aldığı güçle geleceği şekillendirebilen Türk kadınlarını temsil etme ve dünyaya tanıtma misyonunu gözler önüne sermektedir.