Loreena McKennitt Hakan Çelik'e konuk oluyor

İrlanda asıllı Kanadalı sanatçı McKennitt, bu sabah 10.00'da Kanal 24'te Hakan Çelik'e konuk oluyor

27 Mart 2011, Pazar 08:21
A A

Dünyanın en başarılı besteci ve yorumcularından biri olarak kabul edilen İrlanda asıllı Kanadalı sanatçı Loreena McKennitt, 27 Mart Pazar sabahı Kanal 24 ekranlarındaki Hafta Sonu Moderatörü kuşağında Hakan Çelik’in konuğu olacak.

Albümleri 15 milyondan fazla satan, İngiltere Kraliçesi’nden Kanada devletine kadar pek çok ülkeden başarı madalyası alan sanatçı, müzik listelerde bir numaraya kadar yükselen “The Wind that Shakes the Barley” isimli albümünün tanıtımı için çıktığı dünya turunda Türkiye’ye geliyor.

Türkiye’ye duyduğu sevgi ve sempatiyi albümlerine de yansıtan Loreena McKennitt daha önce tanıtım filmini Peri Bacaları’nda çektiği Ancient Muse albümünde İstanbul ve Türk müziklerine göndermeler yaparak büyük ilgi görmüştü. Ünlü “Kâtibim” parçasının esas alındığı “Sacred Shabbat” ve  “The Gates of İstanbul” başta olmak üzere İstanbul ve Türk müziklerine yolculuk yaptığı albümle tüm dünyada büyük ses getirmişti.

Aralarında Nilüfer’in de bulunduğu sanatçıların seslendirmesiyle Türkçe’ye kazandırılan şarkılarıyla Türk müzikseverlerin gönlünde taht kuran Loreena Mc Kennitt, müzikleri ve yeni çalışmalarını canlı yayında sadece 24 izleyicileriyle paylaşacak.

Ünlü sanatçı Loreena Mc Kennitt’in konuk olacağı Hakan Çelik’le Hafta Sonu Moderatörü 27 Mart Pazar sabahı saat 10.00’da 24 ekranında olacak.

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;