'Lüferin irisi palamut'

Canlı Para'nın dün akşam yayınlanan bölümünde ilk soruda 1 milyon TL kaybeden yarışmacılardan çok, sunucu Engin Altan Düzyatan'ın palamut ile ilgili söylediği sözler konuşuldu

28 Aralık 2010, Salı 14:22
A A

Heyecanlı oldukları her hallerinden belli olan yarışmacılar, ilk soru karşısında oldukça zor anlar yaşadı. Kendilerine sorulan "Hangisi hem bir hayvan, hem de bir bitki adıdır" sorusunun şıkları arasında uzun süre düşünen ikili, 100 bin TL'yi baldıran; 275 bin TL'yi mürven ve 625 bin TL'yi kekik seçeneğine yerleştirdi.

Palamut'un bir bitki ya da hayvan adı olmadığını söyleyen ve bu nedenle o seçeneği pas geçen iki genç kız, kapakların açılmasıyla şoke oldu.

Programda ilk soruda 1 milyon TL kaybeden yarışmacılardan çok, sunucu Engin Altan Düzyatan'ın palamut ile ilgili söylediği sözler konuşuldu.

Düzyatan; "Kestane, gürgen, palamut bir ağaç, aynı zamanda bir balık palamut. Lüferin irisi galiba yanlış hatırlamıyorsam" dedi.

O sırada reji ekibi tarafından uyarılan sunucu; "Yok doğru hatırlamıyorum, ben de karıştırdım, ama bir balık çeşidi palamut en azından onu biliyoruz" diyerek durumu toparlamaya çalıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;