Lugano'nun hayali UEFA şampiyonluğu

Fenerbahçe'nin başarılı savunma oyuncusu Lugano, en büyük isteğinin Fenerbahçe'nin UEFA şampiyonluğu olduğunu söyledi

Lugano'nun hayali UEFA şampiyonluğu

Fenerbahçe Gazetesi’nin bu ayki sayısında röportajı yer alan Uruguaylı savunma oyuncusu, performansı ve hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın ifade ettiği gibi, takım olarak hedeflerinin şampiyonluk olduğunu kaydeden Lugano, "Gerçekten de herkesin kıskanacağı bir performansla lige başladık. Yeni arkadaşlarımızın uyumu sağlanıp, sakatlarımız iyileşince daha da başarılı olacağımızı sanıyorum. Hedefimiz, başkanımızın açıkladığı gibi şampiyonluk" dedi.

'KAYBEDİNCE KÖTÜ OLUYORUM'
İyi hırsın, doğru yönlendirildiğinde sporcuyu başarıya götürdüğünü, kötü hırsın ise zarar verdiğini belirten Lugano, şunları kaydetti: "Taraftarlar benim sürekli kazanma isteğimi görüyorlar. Kaybetmeyi asla kabul etmem.

Kaybedince çok kötü bir ruh haline bürünüyorum. Herkesle, en ufak şeyden bile kavga çıkartacak kadar sinirli oluyorum. İnanın, evime gittiğim zaman, başka şeylerden hırsımı alarak sakinleşiyorum"

'EN BÜYÜK İSTEĞİM UEFA ŞAMPİYONLUĞU'

Sarı-lacivertli ekibin altyapısının, tesislerinin, seyircisinin ve stadının iyi olduğunu, doğru yöneticilerle idare edildiğini anlatan Lugano, "Benim burada en büyük isteğim Fenerbahçe’yi UEFA şampiyonu olarak görmek.

Hedefleri kalpten istemek lazım. O yola baş koyup hedefe odaklanmak lazım. Biz de bunu gerçekten istersek, yapabileceğimizin de farkında olursak neden olmasın. Tabii ki bu yol çok uzun ve çetin rakiplerle dolu yoldur. Bunu istemek ve odaklanmak lazım" ifadelerini kullandı.