Lunaparkta dehşet

Annesinin yanından ayrılan 3 yaşındaki Arda Çelik lunaparkta "ranger" adı verilen makinanın çarpması sonucu ağır yaralandı

Cumartesi, 11 Eylül 2010 - 15:14

Lunaparkta dehşet

Kartal Meydanı'nda bulunan lunaparkta dün gece 21.30 sularında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti: İki çocuk annesi Senem Çelik küçük oğlu Arda Çelik (3) ile birlikte eğlenmek için evlerinin yakınında bulunan lunaparka gitti.

Lunaparkta bir süre gezen anne ile oğlu, parkın girişinde bulunan 'Ranger' adı verilen makinanın yanına geldi. Makinanın iki ayrı girişinde güvenlik görevlileri olmasına rağmen küçük çocuk annesinin elinden kurtularak, makinanın çalıştığı bölüme çıktı.

ÇOCUKLARI İÇİN CANINI VERDİ

Yeni çalıştırıldığı için tam olarak hızlanmayan ve yolcuların oturduğu bölüm, küçük çocuğun kafasına çarptı. Yere yığılan küçük çocuğu lunaparkın güvenlik görevlileri olası bir ölümden kurtarmayı başardı.

Lunapark görevlileri tarafından yakındaki Yavuz Selim Devlet Hastanesi'ne götürülen küçük çocuk buradaki ilk tedavisinin ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Çelik'in kafasında 5 santimetre uzunluğunda çatlak olduğu, beyninde de darbeye bağlı ödem oluştuğu belirlendi. Hayati tehlikeyi atlatamayan küçük çocuğun uyutulduğu belirtildi.

Özel bir şirkette makina teknisyeni olarak çalışan baba Tahsin Çelik, olayda sorumluluğu bulanan kişilerin hak ettikleri cezaya çarptırılması gerektiğini söyledi.

Olayda büyük bir ihmal olduğunu öne süren Çelik, "Beş lira kazanacağız diyerek insanların hayatıyla oynuyorlar. Konuştuğum lunapark yetkilileri bana güvenliği, görevli elemanların sağladığını söyledi. Bu nasıl güvenlik sağlamak? Ben bu olayın peşini bırakmayacağım" dedi.

Cengiz ÇOBAN/İstanbul (DHA)