Lütfen ölüm anonslarını kısa tutun

Amasya'da bir ev hanımı, evinin karşısında bulunan hoparlörlerden yapılan ölüm anonslarının kısa tutulması için belediyeye şikâyet dilekçesi verdi

03 Ekim 2009, Cumartesi 11:31
A A

Fethiye Mahallesi’nde yaşayan 25 yaşındaki ev hanımı Ayça Bozkurt, Amasya Belediyesine başvurarak Belediye İlan ve Neşriyat Bürosu tarafından günün erken saatlerinde hoparlörlerle yapılan ölüm anonslarından şikâyetçi olduğunu belirtti.

Bozkurt, yaptığı açıklamada, hemen hemen her gün sabah erken saatlerde evinin karşısında bulunan 2 adet hoparlörden ölüm anonsları duyduğunu, bundan rahatsız olduğu için de böyle bir başvuruda bulunduğunu söyledi.

HER GÜN ÖLÜM KORKUSUYLA UYANIYORUM

Özellikle ölüm ilânlarının uzunluğundan yakınan Bozkurt, "Anonslarda, vefat eden kişinin yanı sıra yakınları ve hatta uzak akrabalarının isimleri dahi sıralanıyor. Üstelik aynı anons iki defa tekrar ediliyor. Ölüm korkusu ile her sabah uyanıyorum" şeklinde konuştu.

Ölüm anonslarının yanı sıra, belediye ve diğer kamu kuruluşlarının duyurularının yine hoparlörler kanalıyla vatandaşlara iletildiğini anlatan Bozkurt, şunları kaydetti: "Günümüzde uygar ve modern teknolojiler her alanda olduğu gibi iletişim alanında da kullanılıyor. Belediye ve resmî kurumlar özel gün ve bayramlarda vatandaşlara cep telefonu kanalıyla toplu mesaj göndererek ulaşıyorlar. Ölüm anonsları da cep telefonu kanalıyla şehirde yaşayan tüm telefon abonelerine gönderilebilir. " 

Şehir genelinde, Amasya Belediyesinin ölüm ve diğer konularındaki duyurularının iletildiği 286 hoparlör bulunduğu öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;