Macera dolu Kolombiya

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Teofilo Gutierrez'in önemli bir transfer olduğunu ve ondan çok şey beklediklerini ifade etti

Macera dolu Kolombiya

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Kolombiyalı Teofilo Gutierrez’i eski futbolcuları Şota’nın kendilerine önerdiğini söyledi, “Çok önemli bir transfer gerçekleştirdik” dedi. Özlenen takımı kuracaklarını kaydeden Şener “Macera dolu Kolombiya” serüvenini şöyle anlattı:

* Teofilo’yu almamızı eski gol kralı futbolcumuz Şota istedi. Şota, teknik heyete, onlar da bize bildirdi. Biz de gerekeni yaptık. Aslında Teofilo’yu AZ Alkmaar alıyordu, ama sponsorları ayrılınca alamadılar. Biz de paramız olduğu için gittik aldık.”

* Gutierrez’i transfer ettiğimiz Atletico Junior Kulübü bir şirket gibi yönetiliyor. Onlarda kulübün bir sahibi var, bir de başkanı. Başkanın fazla yetkisi yok, ama onunla masaya oturduğumuzda tam bir Orhan Pamuk hayranı olduğunu öğrendik. Tabii bu işimize yaradı. Daha sonra futbolcuyu transfer edip Türkiye’ye dönmeye hazırlandığımızda ilginç olaylar yaşadık. Havaalanında Teofilo’yu 1000 kişi yolcu etti. Herkes onunla fotoğraf çektirmek için yarışıyordu. Annesi ise bana ve genel saymanımız Mahmut Aksu’ya sarılıp, “Oğlum size emanet” dedi.

* İstanbul’dan Kolombiya’ya 36’sı havada, 14’ü yerde olmak üzere tam 50 saatte gidebildik. Özellikle okyanus üzerinde uçak çok sallandı ve gerçekten çok kötü olduk. Hatta içimden, “Nereye gidiyorum ben” diye bile düşündüm. O zaman ablam aklıma geldi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü olan ablam Sezer Şener Komsuoğlu bana, “Sen hiç haritaya baktın mı? Kolombiya’ya 1 günlük iş için gidilir mi? Tam laz fıkrası gibi” demişti. Biraz haklıydı.

* Teofilo’nun peşinde River Plate, Rubin Kazan, Hamburg, Hertha Berlin ve Az Alkmaar kulüpleri de vardı. Hepsi de onu transfer etmek için yarışıyordu. Ama hiçbiri oraya gitmemişti. Eğer ben Kolombiya’ya gitmesem, bu transferin gerçekleşmesi zordu. Sonuç olarak çok iyi bir transfer yaptığımızı düşünüyoruz. Uçakla Türkiye’ye doğru dönerken, Kolombiya kanalını açtılar ve kendimi televizyonda gördüm. O zaman, kendime “Ben kimi aldım” diye bir soru yönelttim. Madrid’e indiğimizde de Kolombiya’nın bazı olaylardan dolayı kötü anılması nedeniyle, gelen birçok kişiye vize soruyorlardı. Ancak Teofilo’yu tanıdıkları için ona sormadılar. Bu kendi ellerinde olan bir şey. Hemen geçmesine izin verdiler.

* 50 saatlik yolculuktan sonra İstanbul’a geldiğimizde şok yaşadım. Biz çok kaliteli bir golcü getirdiğimizi düşünürken, taraftarlar, “Fatih Tekke” diye bağırıyordu. Bu gerçekten çok üzücüydü.” Öte yandan Başkan Sadri Şener, Fatih Tekke transferinde de olumlu gelişmeler olduğunu söyledi.

2