Maçın adamı Engin Baytar

48. Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Trabzonspor, kupasını Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in elinden aldı

Maçın adamı Engin Baytar

Bordo-mavili futbolcular, Şanlıurfa GAP Arena’daki finalin ardından düzenlenen törende kupa ve madalyalarını aldılar. Fenerbahçe’nin ikincilik şildini almasının ardından podyuma çıkan Trabzonsporlu futbolculara önce madalyaları verildi.

Bu sırada Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım futbolcuları tebrik etti. Başkan Özgener’in kupayı kaptan Song’a vermesinin ardından havaya bordo ve mavi renklerde konfetiler uçulurken büyük bir kupa coşkusu yaşandı.

Kupayı kaldıran bordo-mavili futbolcular daha sonra saha inerken, bazı futbolcular stat hoparlörlerinden çalınan müzik eşliğinde oynadılar.

Futbolcular saha içinde çekilen fotoğrafları ardından taraftarının bulunduğu tribünlerin önünde kupayı taşıyarak, sevinçlerini tribünlerle paylaştı. Trabzonsporlu yöneticiler de futbolculara eşlik ettiler.

MAÇIN ADAMI ENGİN BAYTAR

Trabzonspor’a 3-1 yenilen Fenerbahçe’ye de şiltlerini Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener verdi. İki kulübün başkanı sarı-lacivertli futbolcuları da mücadelelerinden dolayı tebrik etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, kupayı kaybeden futbolcularını teselli ettiği görüldü. Bu arada, basın mensupları arasında yapılan anket sonucunda maçın adamı Trabzonspor’a galibiyeti getiren golü atan Engin Baytar seçildi.