Mağara adamları milyarder oldu

Macaristan'da iş bulamadıkları için mağarada yaşam savaşı veren iki kardeşin hayatını bir sürpriz değiştirdi. Kardeşlere Almanya'daki anneannelerinden 10 milyar TL miras kaldı. Çileli hayatlarından kurtulan iki kardeş bu parayla normal bir yaşam sürmek istiyor

03 Aralık 2009, Perşembe 05:00
A A

ÇÖP TOPLUYORLARDI

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin dışında bir mağarada yaşam savaşı veren ve çöp toplayarak geçinmeye çalışan kardeşler Zsolt ve Geza Peladi’ye (43) Almanya’da oturan anneannelerinden dev bir miras kaldı. Amerika’da yaşayan kızkardeşleriyle dev mirasa konduklarına inanamayan iki kardeşe müjdeli haberi Malta Yardımlaşma Derneği gönüllüleri verdi. 10 milyar TL’lik mirasın büyük kısmını alacaklarını öğrenen kardeşler sevinçten havalara uçtu.

EVLİLİK HAYALİ KURUYORLAR

Bu sayede mağara günleri geride kalan kardeşler şöyle dedi: “Annemizin zengin bir ailesi olduğunu biliyorduk. Ancak zor biriydi ve bizi terk etti. Bu dönemde babamızla olan bağlantımız da kesildi. Annemizin anneannemize bizden bahsettiğini hiç sanmıyoruz. Bizi, avukatları bulmuştur. Belki bu parayla birer eş bulabilir ve normal bir hayata kavuşabiliriz.” İki kardeş, şimdi evrak işleriyle uğraşıyor. Anneannelerinin adı ise mirası korumak için gizli tutuluyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;