www.posta.com.tr
  • Açılış sayfam yap
  • Üye Girişi
  • Canlı Skor
  • RSS
  • Mobil
  • ALTIN129,5490 %0,15
  • BIST75381 %0,18
  • EURO3,3505 %0,26
  • USD3,0013 %-0,54

'Ajda artık şık bir kadın değil...'

27 Mart 2011 - 05:00
Yazı Boyutu:
x

Ona baktığım zaman hep, bir kadın bu kadar mı güzel olabilir derim... Yıllar içinde yakından tanımaya başladıktan sonraysa hayranlığım her geçen gün arttı. Güzelliğinin arkasındaki tertemiz yüreği, çalışkanlığı, disiplini, donanımı, yardım severliği, zarafeti ve mütevazi kişiliği ile çok sevdiğim bir dostum oldu... Siren Ertan Çarmıklı’nın dışardan kırıllgan göründüğüne bakmayın çok güçlü bir kişiliği var. Eşi Gökhan Çarmıklı’yla yaşadığı büyük aşkla da tanıdığımız bu özel kadınla buluştuk, şimdilerde neler yapıyor, hayatı nasıl gidiyor konuştuk...

Oya Germen

oyagermen@hotmail.com

Seninle haftalar öncesinden konuşmaya başladıktan sonra nihayet buluşabildik... Her anın dolu... Sahi nasıl programlıyorsun hayatını?

Hayatım; eşim, evim, akrabalarım, köpeğim, işim, çalışanlarım, müşterilerim, dostlarım, sosyal sorumluluk projelerim arasında geçip gidiyor işte.

Yoğun bir işin, sosyal hayatın, hayır işlerindeki çalışmaların ve çok değer verdiğin bir evliliğin var... Hepsini bir arada ve aksamadan nasıl devam ettirebiliyorsun?

Ne kadar düzenli, programlı ve tezcanlı olduğum meşhurdur! Gökhan ve tüm arkadaşlarım ajanda kültürümün ders olarak okutulması gerektiği konusunda dalga geçerler benimle. Ajandamda neredeyse her 15 dakikada neler yapacağım yazılıdır. Günde en az on iş yaparım. Mesela sadece televizyon seyredemem ben, aynı anda ya çalışırım ya da ev toplarım.

Yorucu değil mi böyle yaşamak?

Mutlaka yorucu. Ama bu benim hayatla baş ediş şeklim sanırım. Bir şekilde kendimi oyalıyorum.

Hayata ne gibi anlamlar yüklersin?

Allah bana bir beden, bir can vermiş. Ben bana verilen ömür içinde bu bedene ne kadar iyi bakar, kendimi ne kadar geliştirir, hayatın ne kadar farkında olursam yaratanıma borcumu o kadar ödeyebileceğime inanırım. Öğrenmek ve yapmak istediğim o kadar çok şey var ki; hayat kaçıyor ben kovalıyorum! ¦ Kırılgan, alıngan bir insan mısın? Tolere edemeyeceğin durumlarda ne yaparsın? Çok sabırlı bir insan olduğumu söylerler, hatta insanı çatlatacak kadar. Her insanın bir kredisi vardır benim içimde. Kavga, küfür, karşılık vermek asla bana göre değil!

Kadir kıymet bilmenin senin için çok önemli olduğunu biliyorum... Bilmeyenlere tutumun ne olur?

Kredisi biten insan bu dünyada yokmuş gibi davranırım, çünkü benim dünyamda gerçekten yoktur artık. Bence bu yeterli; çünkü ben bu dünyada sahip olunabilecek en iyi dost olabilirim bir insana.

Dünyada en çok sevdiğin insan; eşin... Gökhan nasıl başardı senin en çok sevdiği insan olmayı?

Sevmenin sebebi olur mu? Olursa o sevgi olmaz. Ben sevginin hesapsız, kitapsız olmasını severim. Hani ‘neden, nasıl’ diye düşünülmeden sevilenini. Ben Gökhan’ı öyle severim. Bu yüzden benim en kıymetlim, dünyada en sevdiğim insandır.

Güçlü, inançlı ve dirayetli bir kadın olduğunu biliyorum. Kanser olduğunu öğrendiğinde gücünün kırıldığını hissettin mi?

Hayır. Çünkü ben bir savaşçıyım ve bu benim ilk savaşım değildi. Her zamanki gibi kendi kendime ‘bu da geçecek’ dedim. Sezen Aksu’nun şarkısını dinledim; ‘acı-tatlı ne varsa hazinemdir, acının insana kattığı değeri bilirim küsemem...’


YORUMLAR

Bu haberle ilgili hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yazan siz olun