Mahkumlardan açlık grevini sonlandırma kararı

İzmir'de bulunan cezaevlerinde açlık grevine giden tutuklu ve hükümlülerin, eylemlerini sonlandırma kararı aldıkları bildirilmişti ancak kesin kararı bugün verecekleri bildirildi

17 Kasım 2012, Cumartesi 22:57
A A

İzmir'de bulunan cezaevlerinde açlık grevine giden PKK/KCK davalarından tutuklu ve hükümlü 520 kişinin eylemlerini sonlandırma kararı aldıkları belirtildi.

Buca 1 ve 2 Nolu Cezaevleri ile Aliağa Şakran Cezaevi’nde bulunan tutuklu ve hükümlülerin dün saat 22.30’da açlık grevini sonlandırma kararı aldıkları kaydedildi. Tutuklu ve hükümlülerin kesin kararı bugün avukatlarıyla tekrar görüştükten sonra açıklayacağı bildirildi.

 


Şivan Perver de eylemine son verdiTürkiye'de cezaevlerindeki açlık grevine destek vermek amacıyla Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Parlamentosu önünde dün 1 günlük açlık grevine başlayan müzisyen Şivan Perver, eylemine son verdi.

IKBY Parlamentosu önündeki Sami Abdurrahman Parkı'nda dün sabah saatlerinde açlık grevine başlayan Perver, geceyi burada kurulan çadırda geçirdi.

Perver'in açlık grevine girdiğini duyan binlerce kişi de buraya gelerek sanatçıyı ziyaret etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Perver, açlık grevini sonlandırdıktan sonra yaptığı açıklamada, "Elimde sazımla arkamda onbinlerce insanla (Erbil'den) Diyarbakır'a yürüyeceğim" dedi.

DHA, AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;