Mahmutbey Gişeler'den geçenler dikkat!

İstanbul trafiğinin en işlek noktalarından Mahmutbey gişelerde, trafik yoğunluğuna çare olarak gişelerin yerine konulan serbest geçiş sisteminde yaşanan sorun, vatandaşların tepkisini çekiyor. Sistemin hatalı çalışması sonucu fazla ücret ödediklerini ve yapılan hatalı tahsilatın iadesinin yapılmadığını belirten sürücüler, soruna çözüm bulunmasını bekliyor

12 Ocak 2017, Perşembe 12:11
A A
İstanbul'da ilk olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde (FSM) uygulanmaya başlayan serbest geçiş sistemi, trafik yoğunluğuna çözüm olarak birkaç hafta önce Mahmutbey gişelerde de devreye alındı. Ancak aradan geçen zamanda trafik yoğunluğuna çare olması beklenen sistem, alınan fazla ücretler nedeniyle sürücülerin adeta kâbusu haline geldi. 
 

3 KAT FAZLA ÜCRETSistemin hatalı çalışması nedeniyle Mahmutbey gişeler - Avcılar gişeler arasında 2.75 TL olan geçiş ücretinin 9.75 olarak tahsil edildiğini belirten sürücüler, hatalı tahsil edilen ücretlerin iadesi konusunda da yetkililerden net bir cevap alamamaktan şikayetçi. Sistemin uygulandığı diğer noktalarda HGS ve OGS geçiş hakkı olmasına rağmen sistemsel sorunlar nedeniyle fazla tahsilat yapıldığında, araçların plaka kontrolünün yapılmasının ardından ücret iadesi gerçekleştiriliyor. Mahmutbey gişeler için de bu şekilde bir düzenlemenin yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu.
 

İLGİNÇ UYARILAR DİKKAT ÇEKİYORGişeden geçiş sırasında tahsil edilen ücretin yazdığı tabelada ise alınan fazla ücretin sebebi olarak gösterilen ilginç uyarılar dikkat çekiyor. Uyarıların başında, 'U dönüşü’ ya da ‘giriş yok' geliyor. Otoyolda, yoğun trafik esnasında fiziken mümkün olmayan bu gerekçelerle kesilen cezalar sürücülerin tepkisine neden oluyor. (Hürriyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;