Makam aracı yerine bisiklet

İzmir'in Karşıyaka ilçesinin Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar makam aracı yerine bisiklet kullanıyor

08 Ağustos 2014, Cuma 13:49
A A

Sporcu kişiliği ve dinamik yapısı ile dikkat çeken Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınarher sabah evinden makamına bisikletiyle gidiyor. Özellikle trafik sorununa dikkat çekmek ve bisikletin ulaşım aracı olarak yaygınlaştırılmasını göstermek isteyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar  makam aracı yerine bisikleti tercih ediyor. Her sabah kaskını takıp bisikletine binen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar sabah denetimlerini de bisikletiyle yapıyor. Belediye işçilerini yol güzergahı boyunca denetleyen Başkan Akpınar yol boyunca vatandaşlarla da selamlaşıyor.

Karşıyaka’yı bir spor kenti yapmayı hedeflediklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bisiklet hem spor hem sosyalleşme aracı. O yüzden Karşıyaka’da ben makam aracı yerine bisiklet kullanıyorum. Halk ile iç  içe olmak güne onlarla selamlaşarak başlamak bana enerji veriyor. Bisikletin kullanılabilir olduğunu herkese göstermek istiyorum" diye konuştu.

Bisiklet kullanımı sadece hobi değil işe  gidiş-dönüş aracı olarak kullanmayı hedefleyen Başkan Akpınar bu sayede egzoz gazından uzak daha yaşanabilir bir çevre için de pedal çeviriyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;