Makata şişeye 8 yıl 9 ay hapis

Antalya'da kendisinden faizle aldığı parayı ödemeyen 45 yaşındaki H.S.'yi kaçırıp makatına şişe sokan Zeki Altun, 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı

22 Ocak 2010, Cuma 17:58
A A

Zeki Altun, vadesinde parayı ödeyemeyen H.S.'yi 3 adamıyla birlikte kaçırıp ormanlık alanda önce dövdü, ardından makatına bira şişesi soktu. Olayın ardından H.S., kendisini döven ve cinsel tacizde bulunan Altun ve adamlarından şikayetçi oldu.

Polisin yaptığı çalışmada Ahmet Say, Mustafa Say ve Ahmet Sarpdağ yakalanıp tutuklanırken, Zeki Altun geçen yıl Ekim ayında yakalanarak tutuklandı. 4 sanık, ‘hürriyeti kısıtlama’ suçundan yargılandıkları 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada 3'er yıl 4'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yargıtay, yerel mahkemenin sanıklara verdiği 3'er yıl 4'er ay hapis cezasını onadı, ayrıca sanıkların TCK'nın 102'inci maddesi uyarınca ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla da yargılanmaları gerektiğine karar verdi.

2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 13 Ocak'ta yapılan ilk duruşmada savcı, tutuklu sanık Altun için 10.5 ila 18 yıl arasında hapis cezası istedi, tutuksuz sanıklar Ahmet Say, Mustafa Say ve Ahmet Sarpdağ'ın bu suça karışmadıkları gerekçesiyle haklarında ceza talebinde bulunmadı. Davanın ikinci duruşması bugün görüldü.

"SANA ŞİŞE SOKTUM MU?"

Duruşmada, tutuklu sanık Zeki Altun ile tutuksuz sanıklar Ahmet Say, Mustafa Say ve Ahmet Sarpdağ hazır bulundu. Duruşmada gözyaşlarına hakim olamayan Zeki Altun, Mahkeme Başkanı Süleyman Teke’nin “Son sözün nedir” sorusuna, kendisinden şikayetçi olan H.S.’ye dönerek, “Elini vicdanına koy ve söyle ben sana şişe soktum mu? Ne yaptım ben sana? Bu dünyanın öteki yanı da var” dedi.

Mahkeme heyeti, ağlayarak sözlerini bitiren Zeki Altun’u önce 10 yıl hapis cezasına çarptırdı, daha sonra bu cezayı mahkemedeki iyi hali nedeniyle 8 yıl 9 ay hapis cezasına indirdi.

"ERKEKLİĞİM BİTTİ, CEZASI AZ OLDU"

Diğer sanıklar ise ‘nitelikli cinsel saldırı” suçlamasından beraat etti. H.S., duruşma çıkışında gazetecilere “Yüzde 47 özürlü raporum var. Olaydan sonra cinsel hayatım tamamen bitti ve organ kaybı yaşadım. Artık çocuğum bile olmayacak. Eşim beni terk etti ve boşandık. Erkekliğim bitti. Hak yerini bulmadı. Bu ceza az verildi” dedi.

Teslime TOSUN/ANTALYA (DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;