Makedonya'da sarılık salgını

Makedonya'nın başkenti Üsküp ve ülkenin doğusundaki İştip'te sarılık alarmı verildi. Hastalığa yakalananların 27'sinin yaşlarının 3-14 arasında olduğu belirtiliyor

25 Ağustos 2014, Pazartesi 16:22
A A

Makedonya'nın Üsküp ve İştip şehirlerinde 100'den fazla kişide sarılık tespit edildi. Üsküp'te sarılığa yakalananların sayısı 72'ye yükselirken, bunların 16'sının tedavisine Bulaşıcı Hastalıklar Kliniği'nde devam edildiği, diğerlerine ise evde tedavi uygulandığı belirtildi.

Sarılık salgınından en fazla etkilenen ise çocuklar oldu. Sarılığa yakalananların 27'sinin yaşlarının 3-14 arasında olduğu öğrenildi.

Ülkenin doğusundaki İştip'te de 30 kişide sarılık salgının tespit edildiği bildirildi. Yetkililer, sarılığa yakalananlardan durumu ağır olan yedi vatandaşın tedavisinin kentteki hastanelerde sürdüğünü, diğerlerine ise evde tedavi uygulandığını bildirdi.

Öte yandan, salgının kaynağına ulaşmak açısından yetkililerin hastaların ifadeleri doğrultusunda şehirlerdeki su şebekelerinden, çeşme ve kaynaklardan örnekler aldıkları bildirildi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;