Makyaj hilesi: Gözleri büyük göstermek

Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız küçük makyaj hileleri ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. İşte özellikle makyaj tutkunlarının kullandığı hile ile gözünüzü daha büyük göstermenin yolları…  

19 Aralık 2017, Salı 16:24
A A

Eyeliner sürerken oldukça dikkatlı olmalısınız. Göz kapağının ortasından başlanarak dışa doğru sürülmesi gereklidir. Böylece göz kapağının düşüklüğü ortadan kaybolmuş olacaktır.

Maskara uygularken...

Maskara uygularken...

Maskara uygularken kirpiklerinizin orta kısmına yoğunlaşın. Uzun ve kalkık kirpikler gözlerinizi daha açık ve büyük gösterecektir.

Kaşlara dikkat!

Kaşlara dikkat!

Kaşların duruşu da bi hayli önemlidir. Çünkü çok kalın kaşlar gözü küçük gösterir. Buna göre kaş şeklinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

Göz pınarlarınıza...

Göz pınarlarınıza...

Açık tonlarda bir ışıltılı farı göz pınarlarınıza uygulayarak gözünüzü daha büyük gösterebilirsiniz.

Gözaltı makyajı çok önemli!

Gözaltı makyajı çok önemli!

Gözaltlarındaki sorunlu görünüm nedeni ile gözaltları karanlık görünür. Bu yüzden ilk olarak göz altlarınızı uygun bir kapatıcı ile kapatıın daha sonra da bir başka ürünle aydınlatın.

Göz kapağının içine ten rengi ve beyaz renkte...

Göz kapağının içine ten rengi ve beyaz renkte...

Ten rengi veya beyaz renkte bir göz kaleminin alt göz kapağının içine sürülmesi gerekir. Bu işlemin koyu renk bir kalemle yapılmaması gerekir. Aksi halde gözler olduğundan daha küçük görünecektir.