Malavi'de hakem futbolcuyu öldürdü, futbolcunun yakınları hakemin köyünü ateşe verdi

Malavi'de Billiat ile Chilengo takımları arasında oynanan maçın sonrasında bir oyuncu hayatını kaybetti. Polis, maçın hakemini cinayet ihtimali nedeniyle gözaltına aldı. Futbolcunun yakınları köyü ateşe verdi

11 Mart 2018, Pazar 13:37
A A
Malavi'de Billiat ile Chilengo takımları arasında oynanan maçın sonrasında bir oyuncu hayatını kaybederken, maçın hakemi cinayet ihtimali nedeniyle gözaltına alındı.

Billiat ve Chilengo arasında oynana maçta hakem McKnight Nyekheya ile Billiat takımından oyuncular arasında bir tartışma yaşandı. Büyüyen olay sırasında Billiat'lı oyuncular hakemi darp etmeye başlayınca hakem McKnight Nyekheya kaçarak bir eve sığındı. Futbolcular da hakemin peşinden gitti. Olayın sonrasında bir Billiat'lı oyuncunun hakemin saklanmaya çalıştığı noktaya yakın bir yerde ölü bulunduğu ortaya çıktı. Polis, Nyekheya'nın oyuncuya sopa ile saldırarak öldürdüğünden şüphelendiği için hakemi gözaltına aldı.


HAKEMİN KÖYÜNÜ YAKTILAR


Hayatını kaybeden oyuncunun durumunu öğrenen yakınları ve Billiat'lı taraftarlar hakem Nyekheya'nın köyünü basarak, evleri ateşe verip tüm hayvanları öldürdü. Polis bu olaya karışanları da gözaltına aldı.

Yaşanan büyük kaosun ardından soruşturma açıldı.

SporX

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;