Maliye, 2500 mühendis alınması için onay verdi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda kadrolar konusunda cömert davrandıklarını belirterek, “2500 ziraat mühendisine istihdam imkanı sağlayan kararı imzaladım." dedi

Maliye, 2500 mühendis alınması için onay verdi

ENGELLİYE DÜZENLEME

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Tarım Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde durduğu 2500 ziraat mühendisine istihdam imkanı sağlayacak kararı imzaladığını söyledi. Diğer kadrolarla ilgili de açıklamada bulunan Mehmet Şimşek, önceki dönemlerde kamuda emekli olan her 100 kişinin yerine 25 kişi alınabildiğini, bu yıl ise bu sayıyı 50’ye çıkardıklarını kaydetti. Mehmet Şimşek, ayrıca engellilere yönelik de düzenleme yaptıklarını belirtti. 

CÖMERT DAVRANDIK

Mehmet Şimşek, TRT 2’de katıldığı bir programda, kamuda 38 bin kişiye kadar engelli istihdam edilebileceğini söyledi. Önceki dönemlerde kamuda bu kadrolar sınırlı olduğu için engelli almaktan kaçınıldığını belirten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Biz dedik ki ‘Engelli alırsan, kadro sınırlamasına tabi değilsin.’ Ve 38 bin kişiye kadar engelli şu an istihdam edilebilir. Bu çok ciddi bir rakam. Kadrolar konusunda bu sene hakikaten cömert davrandık” diye konuştu.