Manavlara infaz: 2 ölü

Çorum'dan İskilip İlçesi'ne meyve götürürken yolu kesilen Metin Danlı ile 57 yaşındaki Veyis Odur, başlarından tabanca ile vurularak öldürüldü

01 Aralık 2009, Salı 11:55
A A

Sabah saatlerinde İskilip-Çorum karayolunun 30'uncu kilometresinde meydana gelen oluyda, İskilip İlçesi'nde manav dükkanı bulunan Metin Danlı Çorum'dan meyve aldıktan sonra dönerken Harami Deresi Mevkii'nde yolu kesildi.

Kimliği tespit edilemeyen kişi ya da kişiler Metin Danlı ve yanında bulunan Veyis Odur'u önce bir ağaç altına götürdü. Daha sonra silahla kafalarına birer el ateş ederek öldürdü.

Olay yerinde ölen Danlı ile Odur'un cesetlerini yoldan geçenler buldu. Ağabeyinin planlı cinayete kurban gittiğini öne süren Ahmet Danlı, Metin Danlı'nın oğlu Mesut Danlı'nın 5 ay önce Adem Yılmaz'ı öldürdüğünü hatırlatarak, “Yılmaz'ın yakınları pusu kurup bu cinayeti işledi” iddiasında bulundu.

Öte yandan otopsi için cesetler Çorum Devlet Hastanesi Morgu’na getirildi. Öldürülen Metin Danlı’nın kızı 19 yaşındaki Ayşe Danlı ağıtlar yaktı. “Babamı buraya mı getirecektik?” diye ağlayan Danlı'yı, yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Polis ve jandarma morg önünde geniş güvenlik önlem aldı.

Kemal KARADAĞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;