Manga: Eurovision için teklif almadık

Manga: Eurovision için teklif almadık

05 Ekim 2009, Pazartesi 13:28
A A

Eurovision adayları arasında adı geçen Manga grubu, Köln'de bir konser verdi. Konser öncesi DHA'ya konuşan grup üyeleri, kendilerine henüz resmi bir teklif yapılmadığını söyledi.

Türkçe sözlü Rock'ın sevilen gruplarından Manga, Avrupa turnesi kapsamında Köln'de hayranlarıyla buluştu. Son günlerde adı TRT'nin Eurovision adayları arasında geçen grubun, Rakkas organizasyonuyla Gloria'da verdikleri konseri yaklaşık bin kişi izledi. Beş yılın ardından bu yıl ikinci albümleri Şehr-i Hüzün'ü piyasaya çıkaran grup, eski ve yeni parçalarıyla izleyenleri coşturdu. Kulağındaki rahatsızlık nedeniyle turneye katılamayan gitarist Yağmur'dan eksik olarak sahneye çıkan diğer grup üyeleri Ferman Akgül, Cem Bahtiyar, Efe Yılmaz, Özgür Can Öney, sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

“BİZİM ADIMIZ HEP GEÇİYOR”

Konser öncesinde DHA'ya röportaj veren grup üyeleri, Eurovision adaylığına yönelik haberlere cevap verdi. Kendilerine herhangi bir resmi teklif gelmediğini belirten solist Ferman Akgül, “Son yıllarda Eurovision adaylığı için bizim adımızı sürekli geçiyor. Ama bize bir teklif yok. Birçok internet sitesinde anketlerde yer aldığımızı görüyoruz. Şu aşamada bu konuda Bir şey söylememiz yanlış olur. Sonuç olarak,  böyle bir yarışmada Türkiye'yi temsil etmek bize gurur verir” diye konuştu. Grup üyeleri Eurovision'da Türkiye'nin hangi dilde şarkıyla katılması konusunda ise, müzik ve sözde Türkçe-İngilizce karışımı yapılabileceğini belirttiler. Grup ayrıca MTV Avrupa Müzik Ödülleri için “Türkiye'den En İyi Sanatçı” olarak aday olmalarının konusunda da dinleyici oylarını beklediklerini söylediler. Grubun davulcusu Özgür Can Öney ise, Avrupa'da yaşayan Türk hayranlarıyla buluşmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;