Manisalı çobana, geçmediği FSM Köprüsü'nden ceza geldi!

Manisa’nın Demirci ilçesinde çobanlık yapan Özcan Akkaya, hiç geçmediğini iddia ettiği İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden otomobiliyle kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle ceza yedi. Çoban Akkaya, 'Ben hiç İstanbul'a gitmedim. Hatta bu mevsimde köyde bile değil, dağda duruyorum' dedi

13 Temmuz 2017, Perşembe 11:05
A A
Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi'nde yaşayan ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan 52 yaşındaki Özcan Akkaya’ya 19 Haziran 2017 tarihinde İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yaptığı gerekçesi ile 47 lira 50 kuruş ceza kesildi.


ŞOK YAŞADI


Geçtiğimiz günlerde ceza makbuz eline geçtiğinde büyük bir şok yaşayan çoban Akkaya, Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek köprüden geçmediğini anlattı. Emniyetten cezaya itiraz etmesi gerektiği cevabını alan Akkaya, cezanın iptal edilmesi için yasal süreç başlatmaya hazırlanıyor.
 

'KÖYDE BİLE DEĞİLİM. DAĞDA DURUYORUM'


45 HA 1563 plakalı otomobili ile Demirci ilçesinden hiç çıkmadığını söyleyen Akkaya, cezanın iptal edilmesi için yetkililere seslendi. Yaz aylarında çoğunlukla dağlarda koyunlara baktığını söyleyen Akkaya, "Ben İstanbul’a gitmedim. Ben köyde çobanım. Hatta bu mevsimlerde köyde bile durmuyorum. Dağda duruyorum. Aracın plakası bana ait. 47 lira 50 kuruş ceza gelmiş. Herhangi bir yere başvurmadım. Emniyet Müdürlüğü'ne sordum. Emniyetten bana suç duyurusunda bulunmamı söylediler. Neyin ne olduğu konusunda hiç bir bilgimiz yok. Daha önce de emniyete aynı durumdan 5-6 kişi gitmiş. Şu anda yapacağımız şey itirazda bulunacağız" dedi.

Akkaya, yetkililerden yediği haksız cezanın iptal edilmesini ve mağduriyetinin giderilmesini istedi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;