Mankenler kraliçesi Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 2010'da yaşanan mankenler kraliçesi Aslı Baş cinayetinde işadamı Ahmet Bayer ve çocuklarını kurtarmak için FETÖ adına devreye girdiği iddia edilen işadamı İhsan Kalkavan hakkında fezleke hazırlandı

29 Eylül 2017, Cuma 10:44
A A
Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca, iş adamı İhsan Kalkavan hakkında "FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) yöneticiliği"nden fezleke hazırlandı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan fezlekede, 2010 yılında Bodrum'da meydana gelen, kamuoyunda "manken Aslı Baş cinayeti" diye bilinen olayla ilgili davaya atıfta bulunuldu.
 

İHSAN KALKAVAN, FETÖ'NÜN BODRUM İMAMIYLA İRTİBAT KURMUŞ


Fezlekede, Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davanın soruşturma aşamasında, Bodrum'da faaliyet gösteren Club Flipper'ın sahibi Ahmet Derya Bayer'in, 2012 yılında tutuklanan çocukları Hakan Sadi ve Volkan Bayer'in tahliyesini sağlamaya dönük talebi sonrası iş adamı İhsan Kalkavan'ın İstanbul'dan geldiği, nüfuzunu kullanarak FETÖ/PDY'nin sözde "Bodrum imamı" olduğu iddia edilen Zeki Yağmur ile irtibat kurduğu bildirildi.

Kalkavan'ın, Ahmet Derya Bayer'in soruşturmaya müdahale edebilmesi amacıyla Yağmur'la görüşmesini sağladığı, bir süre sonra tutuklu bulunan Volkan Bayer'in tahliye edildiği iddiasına yer verilen fezlekenin, Kalkavan hakkında "FETÖ yöneticiği"nden kamu davası açılmak üzere Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği öğrenildi.

Fezlekede "FETÖ üyeliği"nden kamu davası açılması talep edilen firari şüpheli Yağmur hakkında daha önce de KHK ile kapatılan Bodrum Merter okullarındaki yöneticiliği nedeniyle kamu davası açılmıştı.

Yurt dışına 2014'te çıkan ve bir daha dönmeyen iş adamı İhsan Kalkavan hakkında yakalama kararı bulunuyor.NE OLMUŞTU?


Muğla’nın Bodrum İlçesi Yalıkavak Beldesi’nde 2010 yılında turizmci Ahmet Bayer’in villasının terasından düşüp ölen 2003 yılı Miss Model Of The World (Mankenler Kraliçesi) yarışması birincisi 32 yaşındaki Aslı Baş’ın, ikinci bilirkişi raporunda da cinayete kurban gittiği belirlenmişti. Cinayetle ilgili hazırlanan raporda, görüntü kayıtlarındaki düşüş pozisyonundan manken Baş’ın kucakta bir hasta gibi taşınıp atıldığının anlaşıldığı belirtildi. Genç mankenin düşme sırasında çok kuvvetle muhtemel kendinde olmadığı, baygın olduğu izleniminin hareketsizliğinden anlaşıldığı da raporda kaydedilmişti

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;