Mankenlerle alem

Mankenlerle alem

30 Eylül 2009, Çarşamba 11:19
A A

Son yılların en büyük uyuşturucu operasyonuyla yakalanan çete üyelerinin mankenlerle İstanbul’daki lüks otellerde alem yaptıkları belirlendi. Polis dinlemelerine takılan pazarlıklara göre, mankenlerle alem, 3 bin TL’den başlıyor, 20 bin TL’ye kadar çıkıyor. Manken ne kadar ünlüyse, aldığı para da o kadar artıyor.

BİRİ POLİS 12 KİŞİ HAPSE ATILDI

İstanbul’da iki hafta önce gerçekleştirilen son yılların en büyük uyuşturucu operasyonu kapsamında uyuşturucu baronu Habib Kaplan, kimyacı öğretim üyesi Hüseyin Rıza Işık, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ve 2 emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu 12 kişi hapse atılmıştı. Habib Kaplan’ın sağ kolu olduğu iddia edilen CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay’ın kardeşi Mustafa Fehmi Okay da dün tutuklandı.

ÇIRAĞAN’DA BERABER OLMUŞLAR

Mustafa Fehmi Okay’ın polis dinlemesine takılan telefon konuşmalarında uyuşturucu çetesinin mankenlerle lüks otellerde sık sık alem yaptığı anlaşılmıştı. Vatan gazetesinin haberine göre, Mustafa Fehmi Okay, manken Ece Gürsel ile Çırağan Sarayı’nda 20 bin TL karşılığı beraber olmuştu. Habib Kanat ile Hüseyin Rıza Işık da manken T. ve manken P. ile 20 bin TL, manken A. ile 15 bin TL, manken B. ile de 3 bin TL karşılığı birlikte oldu.

MANKENLER İFADE VERECEK

Polisin takibine takılan mankenlerin para karşılığı seks yaptıkları iddiasıyla önümüzdeki günlerde ifadelerinin alınacağı belirtildi. Ece Gürsel iddiaları yalanladı ve “Ne ben Mustafa Fehmi Okay’ı tanırım ne de o beni tanır. Gelişmeleri ben de basından takip ediyorum. Herkes işine nasıl geliyorsa öyle konuşup yorum yapıyor. Ama bundan böyle bana karşı yapılan her harekete sert biçimde karşılık vereceğim” dedi.

Suna Akyıldız / POSTA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;