Mantar yediğini gizleyince öldü

Mantar yediğini gizleyince öldü

28 Ekim 2009, Çarşamba 10:26
A A

Zonguldak’ta yediği mantardan zehirlenen 56 yaşındaki Ayşe Kıransoy, tedavi gördüğü hastanede öldü. Kıransoy’un zehirlendikten sonra ishal ve kusma şikayetiyle 2 kez hastaneye götürüldüğü, ancak mantar yediğini söylemediği için, sadece serum tedavisi uygulanarak taburcu edildiği belirtildi.

Dilaver Mahallesi’nde oturan 7 çocuk annesi Ayşe Kıransoy, geçen Perşembe günü evinin önündeki bahçede yetişen mantardan yedikten sonra rahatsızlandı. Kıransoy, yakınları tarafından ishal ve kusma şikayetiyle Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürüldü. İddiaya göre ailesine ve doktorlara mantar yediğini söylemeyen Kıransoy, serum verildikten sonra evine gönderildi. Rahatsızlığı devam eden Kıransoy, bir gün sonra yeniden aynı hastaneye kaldırıldı ve yine serum tedavisi uygulanarak taburcu edildi.

SÖYLEDİ AMA İŞ İŞTEN GEÇTİ

Ayşe Kıransoy, Cumartesi günü şikayetlerinin devam etmesi üzerine bu kez Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Burada, 2 gün önce mantar yediğini söyleyen Kıransoy’un yapılan tahlillerinde mantardan zehirlendiği belirlendi. Karaciğerinin işlevini kaybettiği belirlenen Kıransoy, tedavisinin ardından Ankara İbni Sina Hastanesi’ne sevk edildi. Kıransoy, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen önceki gece yaşamını yitirdi. Kıransoy’un cenazesi, dün akşam Dilaver Mahallesi’nde, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal ve Zonguldak Belediye Başkanı CHP’li İsmail Eşref’in de katıldığı cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Durmuş SEVİNDİK- Seçkin KIRARSLAN/ZONGULDAK, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;