Maradona ateş püskürdü

Arjantin Teknik Direktörlüğü görevine son verilen Maradona: Grondona bana yalan söyledi, Bilardo ihanet etti

29 Temmuz 2010, Perşembe 12:04
A A

Arjantin Futbol Federasyonu tarafından teknik direktörlük görevine son verilen Maradona sessizliğini bozdu: Grondona bana yalan söyledi, Bilardo ihanet etti.

Ezeiza Havaalanı'nda bir restoranda düzenlediği basın toplantısında suskunluğunu bozan Maradona, AFA Başkanı Grondona'yı ve Carlos Bilardo'yu yalancılık ve ihanetle itham etti.

SORU SORULMASINA İZİN VERMEDİ

Basın mensuplarının soru sormalarına, 'çok üzgün olduğu gerekçesiyle' izin vermeyen Maradona, Almanya maçından beri yasta olduğunu belirterek, "Biz ekip olarak yas tutarken Bilardo, arkamızdan kovulmamız için dolap çeviriyormuş" dedi. AFA Başkanı Grondona'yı yalancılıkla suçlayan efsanevi 10 numaranın açıklamasının satır başları şöyle:

'ÇOK İYİ İŞ ÇIKARDIĞIMI SÖYLEMİŞTİ'

"Grondona bana yalan söyledi, Bilardo ihanet etti. Tüm ekip olarak devam etmeye hazırdık. Grondona bir sürü şahidin huzurunda Almanya maçı sonrası benden çok memnun olduğunu, çok iyi iş çıkardığımı ve devam etmemi istediğini söyledi. Arjantin'e dönünce birden söylediklerini unutarak, yedi teknik adamımın ayrılması gerektiğini deklare etti. O anda kendisine bu şartlarla asla devam etmeyeceğimi söyledim. Benim düşünce yapımı ve asla fikrimi değiştirmeyeceğimi çok iyi biliyordu. Ben adamlarımın yanında oldum. Çünkü bu pazarlık dahilinde olan bir şey değildir. Onlar benim yerimde olsa ihanet ederlerdi. Tabii ki benim de erdemlerim ve hatalarım var ama her zaman insanların gözünün içine bakabilmişimdir. Çünkü bende onların sahip olmadığı ahlak ve değerler var."

Maradona, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beni milli takımdaki yangını söndürmek için çağırdılar. Yangını söndürdük ve daha fazla çalışma ve milli takımı daha ileri götürme fırsatı yakaladığımızda bizi kapı dışarı ettiler. Sorunlu bir ekipi devralmıştık. Elemelerde sürekli yeniliyordu. Elemeler çok zorluydu. Afrika biletini aldıktan sonra durum düzelmeye başladı. Milli takım teselli buldu. Çok genç ve iyi oyuncularla geleceğe dönük çok güzel umutlarımız olabilirdi. Bu bana çok büyük üzüntü veriyor. Benim dönemin AFA'nın son 35 yıllık en kısa dönemi oldu. Milli takımda bir şeyler oluyor. Bunu değiştirmek için çok az şey yapılıyor. Yukardan gelen bazı sorunlar var hiçbir şekilde çözülemiyor, takımı kötüleştiriyor.

"İHANET SİNSİCE KÖŞEDE BEKLİYOR OLACAK"

"Bilardo gizlice arkamızdan kovulmamız için dolap çevirdi, bize ihanet etti. Grondona'nın benden istediği listeyi Bilardo ve Humberto hazırlamıştı. Listede yedi yardımcımın da ismi bulunuyordu.

Milli takımın başına kim geçerse geçsin, ihanet sinsice köşede bekliyor olacak. AFA'da Arjantin futbolunun gelişmesi hiç umurunda olmayan insanlar var. Ben her şeyi bırakmanın ve Arjantinli olmanın en demek olduğunu gösterme onuruyla vicdanım rahat ayrılıyorum"

CANAN KAYA - BUENOS AIRES / DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;