Maradona'nın küpelerine el konuldu

İtalya'da mali polis, ülkeye olan vergi borcundan düşülmek üzere Maradona'nın küpelerine el koyduğu bildirildi.

20 Eylül 2009, Pazar 15:01
A A

Arjantin Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü, eski efsanevi futbolcu Maradona’nın İtalya’da başı dertten kurtulmuyor. Stres ve kilo kaybı tedavisi amacıyla İtalya’nın kuzeyindeki Merano’da bulunan Maradona, vergi borcu yüzünden yine mali polisle uğraşmak zorunda kaldı. Mali polisin, İtalya’ya olan vergi borcundan düşülmek üzere Maradona'nın küpelerine el koyduğu bildirildi. 

Maradona’yı Merano’naki klinikte bulan mali polisin, bir tutanak düzenleyerek vergi borcundan düşülmek üzere 4 bin Euro değerindeki küpelerine el koyduğu açıklandı. Maradona’nın İtalya’da 80’li yılların ortalarında gelir vergisini tam ödememesinden kaynaklanan vergi borcunun, yasal faiziyle birlikte 37 milyon Euroya yaklaşmış olduğu belirtildi. 

GÜNLÜK FAZİ 3 BİN EURO
Uzmanlara göre bu vergi borcu, işleyen faiz yüzünden her gün 3 bin Euro artıyor. İtalya’da Maradona’nın vergi kaçırdığı, 2005’in şubat ayında Yargıtay kararıyla tescil edilmişti. Maradona, o günden bu yana ne zaman İtalya’ya gelse mali polisle başı derde giriyor. Mali polis, 2006’da da vergi borcu yüzünden Maradona’nın 11 bin Euroluk Rolex marka saatine ve katıldığı bir televizyon programınca kendisine ödenecek ücrete el koymuştu. 

Mali polis yetkililerinin, Merano’da bu kez küpelere el koymasının ardından, Maradona’dan borcundan düşülmek üzere şu ana kadar yapılabilmiş toplam tahsilatın 50 bin Euroyu ancak bulduğu kaydedildi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;