Mardin'de PKK sığınağında silah ve mühimmat bulundu

Mardin’in Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda tespit edilen 4 sığınakta ele geçirilen silah ve mühimmatlar basın toplantısıyla sergilendi.

05 Temmuz 2017, Çarşamba 14:18
A A
İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçe kırsalında terörle mücadele kapsamında yürütülen müşterek operasyonda tespit edilen sığınaklarda bulunan roketatar, 6 roketatar başlığı, 8 keleş, 3 kanas, biksi, av tüfeği, 2 el bombası, 4’ü sanayi tipi 13 tüp, uzun namlulu silahlara ait 2 bin fişek, 7 kilogram kimyasal madde, 37 şarjör, araç ve polis telsizi, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile çok sayıda kozmetik, giyim, gıda ve sağlık malzemeleri Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısında gösterildi.
         
Kontrollü olarak imha edilen bomba düzeneklerinin, PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen Mardin’in Derik Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün şehit edildiği terör saldırısında kullanılan düzeneğin benzeri olduğu belirtildi.
         
Çok sayıda notun ele geçirildiği sığınakların bazılarında saldırı eğitimi verildiği, bazılarında ise patlayıcı hazırlandığının tespit edildiği öğrenildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;