Marmara Üniversitesi'nde silahlı kavga

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’ne girmek isteyen silahlı bir kişi, okul çevresinde hareketliliğe yol açtı. İzin verilmemesi üzerine silahın kabzasıyla iki güvenlik görevlisini hafif şekilde yaralayan şahıs, güvenlikçiler tarafından yakalanarak polise teslim edildi

06 Ekim 2017, Cuma 00:21
A A
Olay, akşam saat 22.00 sıralarında Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde meydana geldi.

İddialara göre, yanındaki kız arkadaşıyla birlikte otomobiliyle kampüs önüne gelen Volkan U., okula girmek istedi. Kart istenmesi üzerine güvenlik görevlileri ile tartışmaya başlayan Volkan U., kapının kendisine açılmasını istedi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN BAŞINA VURDU


Kapının açılmaması üzerine aracından aldığı silahının kabzası ile 2 güvenlik görevlisinin başına vurarak yaralayan Volkan U., daha sonra kaçmaya çalıştı.Diğer güvenlik görevlileri Volkan U.'yu yakalayarak, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, iki güvenlik görevlisini hastaneye kaldırdı. Polis ekipleri ise Volkan U.’yu gözaltına alarak polis merkezine götürdü.

'KIZ ARKADAŞIYLA GİRMEK İSTEMİŞ'


Bir görgü tanığı, "Silahlı bir şekilde içeri girmek istemiş kız arkadaşıyla birlikte. Güvenlik kimlik istemiş. Kimliği vermek istememiş. Silahıyla birlikte kavga etmiş. Silah düşünce kaçmaya çalışmış" dedi.
 
Polis, olaya ilişkin inceleme başlattı.


İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;