Marmaray'da 'imdat' arızası

Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan ve 'asrın projesi' olarak adlandırılan Marmaray'da yine yolcuların imdat kolunu çekmesi sonucu arıza yaşandı. Bu arada fenalaşan bir kadının sedye ile taşınması sırasında izdiham yaşandı

02 Kasım 2013, Cumartesi 16:25
A A

Açıldığı 29 Ekim'den bu yana ücretsiz hizmet veren ve yoğun ilgiyle karşılanan Marmaray, ilk hafta sonunda da vatandaşların uğrak yeri oldu. Ayrılıkçeşme, Üsküdar, Yenikapı ve Kazlıçeşme istasyonlarından Marmaray'ı kullanmak isteyen vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu.

Yetkililer, seyir halinde giderken vatandaşların gerekmediği halde trendeki acil butonuna bastıklarını, kapıları kendilerinin açmaya çalıştıklarını belirterek, bu nedenle trenin otomatik olarak durduğunu ifade etti.

 

Yaklaşık 1 saat 15 dakika çalışmayan Marmaray’da yolcular istasyonlardan çıkartıldı. İçeri girmek isteyenlerde alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın sedye ile istasyondan çıkartıldı. Kadını taşıyan sedyenin asansöre konulması sırasında ise izdiham yaşandı. Özellikle Üsküdar İstasyonunda yüzlerce kişi tramvaya binebilmek için bekledi.

Bir Marmaray görevlisi, “Hafta sonu olduğu için insanlar gezme amaçlı Marmaray’ı kullandılar. Bu nedenle çok yoğunluk oluştu. Bazı yolcuların imdat kollarını çekmesiyle komuta sistem arızasına geçti” şeklinde konuştu.

Arızanın ardından sosyal medyada da çok sayıda fotoğraf paylaşıldı. 

Adobe Flash Player Yükle

'ACİL BUTONUNA BASMAYIN' ANONSU

Bu arada, Marmaray'ın istasyonlarında sık sık seferlerin yoğunluk nedeniyle aksadığı yönünde anons yapılıyor. Anonslarda ayrıca gerekmedikçe acil butonunun kullanılmaması isteniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;