Marmaris ve Mardin'de okullar tatil

Mardin ve Marmaris'te okullar domuz gribi nedeniyle tatil edildi

27 Ekim 2009, Salı 08:07
A A

Mardin'de 2 öğrencide domuz gribi virüsüne rastlanması üzerine okullarda hafta sonuna kadar eğitim ve öğretime ara verildi. Mardin Valisi Hasan Duruer, domuz gribi nedeniyle kent merkez ve bağlı ilçelerdeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim okullarının hafta sonuna kadar tatil edildiğini söyledi.
Duruer, 2 öğrencide domuz gribine rastlanması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun toplanarak okulların tatil edilmesini kararlaştırdığını belirtti.

Merkez ve ilçelerdeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarının yarından itibaren hafta sonuna kadar tatil edildiğini kaydeden Duruer, “Okullarda eğitim ve öğretime hafta sonuna kadar ara verildi. Eğitim ve öğretime pazartesi günü yeniden başlanacak” dedi.

Vali Duruer, okullarda dezenfekte çalışmalarına sabah başlanacağını ve tüm okulların dezenfekte edileceğini söyledi.

EKSİKLER GİDERİLECEK

Marmaris İlçe Kaymakamlığı ve Sağlık Grup Başkanlığı tarafından alınan kararla yarındandan itibaren ilçedeki tüm okulların hafta sonuna kadar tatil edilmesini kararlaştırdı.

Sağlık Grup Başkanlığı'nın önerisi, Marmaris Kaymakamı Serdar Polat'ın talimatıyla okullarda çıkan domuz gribi vakaları nedeniyle yarından itibaren bir hafta süre ile okullar tatil edildi. Okulların 2 Kasım pazartesi günü açılacağı ve kapalı kaldığı süre içinde ise Marmaris İlçe, Belde ve Köy ilköğretim ve ortaöğretim okullarında dezenfekte ve temizlik çalışmalarının yapılacağı bildirildi. Okulların tuvalletlerinde tespit edilen eksikliklerin giderileceği kaydedildi. Marmaris Sağlık Grup Başkanlığındaki görevlilerin öğretmenlere Domuz Gribi hakkında bilgilendirme çalışması yapacağı belirtildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.