Marsel tarih yazdı

Milli tenisçi Marsel İlhan, Wimbledon Tenis Turnuvası'nda 2. tura yükseldi, tarihi bir başarıya imza attı

Marsel tarih yazdı

Maçın bir saate yakın süren ilk setinde 7/4'lük tie-break ile gülen Marcos Daniel, bu sette 5-4 geriye iken Türk tenisçinin servisini kırmayı başardı ve ilk seti çevirdi.

İkinci sette mükemmel servis kullanmasına karşın yedinci oyunda servisini Daniel'e kaptıran Marsel, 6-4 ile iki set geriye düştü. Üçüncü setin başında ise İlhan'ın geri dönüşü başladı.

Üçüncü oyunu 0/40'tan çeviren Marsel, rakibinin ikinci servise düştüğü nreredeyse tüm puanları (10/11) toplayarak arka arkaya dört oyun aldı ve maça döndü.

Dördüncü setin başında kırdığı servisle 3-0'ı bulan ve bu avantajını setin sonuna kadar koruyarak maçı final setiner taşıyan genç raket, son sette ise tam anlamıyla şov yaptı. Marsel, 24 dakikalık son seti 6-1 kazanarak adını ikinci tura yazdırdı.

KARİYER REKORU KIRDI

Marsel İlhan, üç saat süren maçta kaydettiği 31 ace ile kariyer rekoru kırarken, direkt puan vuruşlarında da Brezilyalı rakibine 84-56'lık üstünlük sağladı. Marsel'in ön kortta yüzde 70'lik başarı tutturması da (28/40) önemli bir veri olarak öne çıktı.

Milli tenisçi, çarşamba günü ikinci turda Victor Hanescu ile oynayacak. 31 numaralı seribaşı olan Rumen raket, 6-7, 7-6, 6-3, 1-6 ve 7-5'lik setlerle adını ikinci tura yazdırırken, kortta tam 3 saat 47 dakika kaldı.

Hanescu, daha önce beş kez raket salladığı Wimbledon'da üçüncü turu geçme başarısı gösteremedi.